Student, który wymyślił cybernetyczne oko, sygnet dla niewidomych i inteligentną rękawicę

Petros Psyllos ma dopiero 22 lata, ale stworzył już kilka wynalazków, które mają potencjał zmieniania ludzkiego życia na lepsze. Dla osób niewidomych zaprojektował cybernetyczne oko napędzane sztuczną inteligencją oraz specjalny sygnet rozpoznający alfabet Braile’a. Stworzył też system zarządzania różnymi urządzeniami dla osób sparaliżowanych.

Aktualizacja: 08.07.2016 16:49 Publikacja: 08.07.2016 16:16

Student, który wymyślił cybernetyczne oko, sygnet dla niewidomych i inteligentną rękawicę

Foto: ROL

Każdy z wynalazków Psyllosa znajduje uznanie wśród różnych naukowych i technologicznych instytucji. Tylko w czerwcu br. student Politechniki Białostockiej znalazł się w gronie młodych innowatorów wyróżnionych przez prestiżową amerykańską uczelnię techniczną MIT - trafił na listę Innovators Under 35 Poland. Razem z innymi członkami zespołu Psyllosoft dotarł także do ścisłego finału światowego konkursu dla technologicznych startupów Microsoft Imagine Cup 2016.

Zarówno Microsoft jak i MIT doceniły najnowszy projekt Petros Psyllos - Matia. Jest to cybernetyczne oko, które dzięki zaawansowanemu programowi sztucznej inteligencji pomaga osobom niewidomym rozpoznawać otoczenie. Oko jest połączone ze smartfonem użytkownika, który przetwarza dane przesyłane przez kamerę wbudowaną w Matię oraz różne sensory. Psyllos specjalizuje się w tworzeniu samouczących się sieci neuronowych i przetwarzaniu obrazu.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Biznes
Zmarł duchowy przywódca izmailitów, miliarder i filantrop Aga Chan IV
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Biznes
KE zapowiada deregulację, Chiny odpowiadają cłami odwetowymi, a Polska poza europejskim modelem AI
Biznes
GPW: Spółki z sektora medycznego pod lupą
Biznes
Wojna celna Trumpa zawieszona, przemysł w Europie się stabilizuje, a Wielka Brytania chce resetu z UE
Biznes
Sądne dni w sporze o imperium Zygmunta Solorza