W Indiach powstał Uber dla rolników

Powstała aplikacja podobna do Ubera specjalnie dla rolników. Za pomocą smartfona mogą zamawiać traktor na swoje pole uprawne.

Aktualizacja: 24.10.2016 10:42 Publikacja: 24.10.2016 09:40

W Indiach powstał Uber dla rolników

Foto: Wikimedia

Ekonomia współdzielenia (ang. sharing economy) znajduje zastosowanie w coraz to nowych branżach. Dziś za pomocą smartfona możemy w prosty i wygodny sposób zamówić taksówkę, transport na drugi koniec kraju, czy nocleg w prywatnym mieszkaniu. Niedawno powstała również aplikacja podobna do Ubera, która ułatwia życie rolnikom.

Indyjska firma Mahindra & Mahindra stworzyła aplikację Trringo na wzór swojego amerykańskiego odpowiednika. Nie służy jednak do przewozu ludzi, ale do zamawiania traktorów na pole uprawne. Wystarczy zaledwie kilka kliknięć na smartfonie i wyznaczonym miejscu stawi się najbliższy dostępny ciągnik, który zaorze pole bądź skosi trawę.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Biznes
Rekordowe wydatki Kremla na propagandę za granicą. Czy Polska jest od niej wolna?
Biznes
Polskie firmy nadrabiają dystans w cyfryzacji
Biznes
Rafako i Huta Częstochowa. Będą razem produkować dla wojska?
Materiał Promocyjny
Dlaczego Polacy boją się założenia firmy?
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Biznes
Ogromna inwestycja Microsoftu w Europie. Koncern składa obietnicę
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne