Nowa strategia Cyfrowego Polsatu: czysta energia, deweloperka i dywidenda

Średnio 1,1 mld zł rocznie w ciągu 5 lat zamierza wydawać Grupa Cyfrowy Polsat (in. Polsat Plus) na budowę pozycji na rynku czystej energii. Suma ta raczej nie obejmuje udziału w budowie małych reaktorów jądrowych, ale firma chce „aktywnie analizować” czy się w nią nie zaangażować. Na razie - podnosi dywidendę. I… kupuje aktywa od grupy Elektrim, w tym od ZE PAK.

Publikacja: 20.12.2021 12:51

Nowa strategia Cyfrowego Polsatu: czysta energia, deweloperka i dywidenda

Foto: PAP/Jacek Turczyk

„Jesteśmy polską firmą i dostarczamy mieszkańcom Polski wysokiej jakości usługi pierwszej potrzeby (commodities) za rozsądną cenę. Dla każdego. Wszędzie” – brzmi pierwsze zdanie komunikatu Cyfrowego Polsatu zawierającego zatwierdzoną dziś przez zarząd strategię na kolejne lata. Obok dwóch znanych inwestorom filarów: telekomunikacji i kontentu pojawia się trzeci: czysta energia.

„Dążąc do umocnienia naszej unikalnej oferty usług łączonych, podjęliśmy decyzję o budowie nowego, trzeciego filaru strategicznego, opartego o tanią i czystą energetykę. Uważamy, że transformacja energetyczna Polski w kierunku czystej, zero- i niskoemisyjnej energii stanowi doskonały moment na wejście na ten perspektywiczny rynek nowych graczy i stwarza nowe możliwości rozwoju dla Grupy Polsat Plus” – napisał zarząd Cyfrowego Polsatu kierowany przez Mirosława Błaszczyka.

Pozostało 88% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Biznes
Gigant doradztwa coraz bliżej ugody wartej 600 mln dol. Miał przyczynić się do epidemii opioidów
KONFLIKTY ZBROJNE
Amerykańskie rakiety nie przyniosą przełomu
Biznes
Foxconn chce inwestować w Polsce. Tajwańska firma szuka okazji
Biznes
Amerykanie reagują na uszkodzenia podmorskich kabli internetowych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Biznes
Polska AI podbiła Dolinę Krzemową