Aktualizacja: 19.11.2024 13:44 Publikacja: 04.12.2021 09:48
Les Femmes of d’Alger
Foto: PAP/PA
Z wyliczeń na podstawie najdroższych obrazów, jakie kiedykolwiek sprzedano na aukcji wynika, że największą wartość miały dzieła Pablo Picasso - do tej pory 15 jego najdroższych obrazów zostało sprzedanych na aukcji za 1,1 miliarda euro. Spośród tej piętnastki „Les Femmes of d’Alger” sprzedano najdrożej - za 158,4 mln euro w 2015 roku - katarskiemu politykowi Hamadowi bin Jassim bin Jaberowi Al Thani.
Na drugim miejscu znalazł się Andy Warhol. Osiem najdroższych obrazów amerykańskiego artysty zostało sprzedanych na aukcji za 703,1 mln euro. Trzeci był Mark Rothko - właśc. Marcus Rothkowitz, amerykański malarz, przedstawiciel color field painting. Siedem z jego najcenniejszych obrazów sprzedanych na aukcji przyniosło łącznie 678,9 mln euro. Jego prace zatytułowane „Nr 20” (177 mln euro) i „Nr 6” (164 mln euro) wyceniono najwyżej.
Przed XV-wieczną kamienicą w Lublinie do niedawna często stał Rolls-Royce. Dziś Janusz Palikot nie ma już ani luksusowego auta, ani kamienicy, którą właśnie przejęła spółka Specinvest. Palikot był jej winny 39,25 mln zł. Dla tego wierzyciela komornik licytuje też akcje Manufaktury.
Eksport rosyjskich diamentów do Indii – największego na świecie centrum obróbki tych kamieni – właściwie przestał istnieć. We wrześniu do Indii trafiło aż o 96 proc. mniej diamentów z Rosji niż rok wcześniej.
Największy sukces eksportowy polskiego przemysłu obronnego to sprzedaż 54 krabów do Ukrainy. Ale PGZ kolejnych dużych kontraktów w tym kraju nie podpisała.
Jest wtorek, 19 listopada, a w najnowszym odcinku „Twój Biznes” Bartłomiej Kawałek przedstawia kluczowe wydarzenia gospodarcze.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Na świecie produkuje się coraz więcej tworzyw sztucznych. Dokładnie na odwrót niż w Europie i Polsce. Co więcej po raz pierwszy zmalał na naszym kontynencie recykling plastików przeprowadzany metodą mechaniczną.
Generacja Z nie ma problemu ze zmianą pracy i miejsca zamieszkania, aby zarabiać więcej - tak wynika z najnowszego raportu H&R Block 2024 Outlook on American Life. Przedstawiciele tego pokolenia nieustannie poszukują też dodatkowych źródeł zarobku.
Czy produkty marek luksusowych stały się za drogie? Przedstawiciel jednego z czołowych włoskich domów mody nie szczędzi słów krytyki pod adresem swojej branży.
Bogusław Barnaś, ceniony polski architekt, autor projektów domów nagradzanych na międzynarodowych konkursach, stawia na nową rynkową niszę: luksusowe bunkry, które mogą okazać się przydatne w niespokojnych czasach. Architekt Bogusław Barnaś proponuje nową wersję swojego projektu luksusowego bunkra. Schron Scorpio Garden House poszerzono o ogród.
Reprezentująca Danię 21-letnia Victoria Kjær Theilvig została Miss Universe 2024. Kogo pokonała w finale i jak nowe zasady konkursu wpłynęły na wybór finalistek?
Po filmie „Pułkownik Kwiatkowski” stała się symbolem kobiecości. Wcześniej dyscyplinarnie wyrzucono ją ze szkoły filmowej. Dziś nie lubi zwracać na siebie uwagi. Ale mówi, że charakter trzeba mieć - zwłaszcza, jeśli jest się kobietą.
Biuro architektonicznie WXCA z Warszawy wygrało w konkursie ULI Global Award for Excellence 2024. Nagrodę zdobył projekt Muzeum Historii Polski w Warszawie.
Jubileuszowa 10 edycja TEDxWarsawWomen odbędzie się w najbliższy piątek, w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie, przy ulicy Złotej 59. Oto, co znajdzie się w programie wydarzenia.
Koncern Prada Group czekają zmiany. Najstarszy syn obecnych właścicieli przygotowuje się do przejęcia władzy w rodzinnej firmie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas