Aktualizacja: 14.11.2024 06:15 Publikacja: 22.10.2021 08:58
Foto: Bloomberg
Akcje Evergrande, w reakcji na doniesienia o spłacie obligacji, zyskiwały w piątek na giełdzie w Hongkongu 4 proc. - To z pewnością zaskoczenie, ale jest ono pozytywne. Kluczowe w tej płatności jest to, że pokazuje ona przynajmniej chęć uregulowania długów. Nie nazwałbym tego punktem zwrotnym, ale to dająca nadzieję zmiana dynamiki - twierdzi Jim Veneau, szef działu obligacji azjatyckich w Axa Investment Managers.
Evergrande ma jednak więcej płatności do uregulowania. 29 września i 11 października nie spłaciła obligacji wartych łącznie 193 mln USD. W obu przypadkach wciąż trwają 30-dniowe okresy "łaski". Łączne zobowiązania Evergrande sięgały na koniec czerwca 305 mld USD.
Dziś w skarżyskiej spółce Mesko powinno zostać podpisane porozumienie dotyczące sprzedaży piorunów w ramach unijnego programu EDIRPA. Ale firma ma problemy z terminową realizacją dostaw.
Branża OZE docenia liberalizację ustawy wiatrakowej, ale krytykuje nadmiar biurokratycznych obowiązków przy tworzeniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
Liczba możliwych kombinacji produktowych jest skończona. Dlatego rozwój technologii jest jednym z kluczowych elementów budowy przewagi konkurencyjnej – mówi Wojciech Mach, CEO GFT Poland.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program. Poznaj lepiej jej cechy i przyjrzyj się temu, w jaki sposób ułatwia i przyśpiesza zarówno pracę profesjonalnych księgowych, jak i przedsiębiorców. Przekonaj się, dlaczego nasi użytkownicy zostają z nami na dekady i dlaczego warto dołączyć do tego grona.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Dzięki tzw. umowie integracyjnej ma dojść do wzmocnienia i ujednolicenia zasad współpracy dotyczących m.in. zarządzania wspólnymi projektami, restrukturyzacji i optymalizacji kosztów oraz wymiany informacji.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Sąd Najwyższy w Hongkongu nakazał likwidację China Evergrande Group, czyli spółki, która była gigantem na chińskim rynku nieruchomości.
China Evergrande New Energy Vehicle Group poinformowała, że dyrektor wykonawczy Liu Yongzhuo, który jest wiceprezesem firmy, został zatrzymany. Spowodowało spadek akcji spółki aż o 23% przy wznowieniu handlu po weekendzie. Nie on jeden ma kłopoty ze śledczymi tropiącymi korupcję na najwyższych biznesowych szczeblach.
Prezes chińskiego nieruchomościowego giganta Evergrande jest pod nadzorem policji. Hui Ka Yan – według oficjalnego komunikatu spółki - „został objęty obowiązkowymi środkami zgodnie z prawem w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstw”. Bloomberg poinformował, że prezes Evergrande został zatrzymany na początku tego miesiąca.
Poniedziałkowa sesja przyniosła silną wyprzedaż akcji chińskich firm deweloperskich. Papiery China Evergrande Group traciły nawet 25 procent.
Policja w południowych Chinach zatrzymała część pracowników departamentu zarządzania majątkiem China Evergrande Group. Według Reutera sugeruje to rozpoczęcie nowego śledztwa, które może pogłębić kłopoty giganta z branży nieruchomości.
China Evergrande Group, najmocniej zadłużony deweloper na świecie, złożył w nowojorskim sądzie wniosek o ochronę przed wierzycielami.
Deweloper China Evergrande Group ujawnił, że w 2021 i 2022 roku łącznie poniósł straty o równowartości 81 mld dolarów. Ta spółka była najmocniej zadłużonym deweloperem na świecie.
Prezes Evergrande, jednego z największych chińskich deweloperów był kiedyś drugim najbogatszym człowiekiem Azji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas