Bankowy falstart Czystego Powietrza

Od maja banki szykowały się, by we wrześniu włączyć się do rządowego programu. Zrobią to dopiero w grudniu, a może za pół roku.

Publikacja: 30.08.2020 21:00

Bankowy falstart Czystego Powietrza

Foto: Adobe Stock

Banki nie uruchomią we wrześniu obsługi programu Czyste Powietrze (PCP). W maju Związek Banków Polskich podpisał porozumienie o współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NGOŚiGW). Szefowie obu instytucji mówili wtedy, że nawet połowa banków w Polsce jest zainteresowania pomocą w programie. Banki miałyby umożliwić klientom składanie wniosku o dotację z PCP wraz z wnioskiem o kredyt.

Jednak, jak dowiedziała się „Rzeczpospolita" u zainteresowanych banków, włączenie się ich do obsługi programu opóźni się co najmniej o trzy miesiące, inne źródła szacują, że co najmniej pół roku potrzeba na niezbędne prace.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Banki
Stawki WIBOR szybko spadają. To dobre wieści dla posiadaczy kredytów mieszkaniowych
Banki
Prezes Alior Banku: Obniżki stóp procentowych? I tak chcemy rosnąć!
Banki
Duży bank w Polsce pójdzie pod młotek? „Teraz to mało prawdopodobne”
Banki
Kolejne zmiany w programie dopłat do kredytów „Pierwsze klucze”
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Banki
Santander Bank Polska pójdzie pod młotek? Nieoficjalne doniesienia