Największe banki zarobiły 170 mld dolarów

Zysk 12 największych banków z USA i z Europy sięgnął w ostatnich czterech kwartałach 170 mld USD – mówią wyliczenia agencji Bloomberga.

Aktualizacja: 04.08.2021 12:23 Publikacja: 04.08.2021 11:58

JPMorgan Chase

JPMorgan Chase

Foto: Bloomberg

Największy zysk osiągnął w tym czasie JPMorgan Chase. Wyniósł on 47,8 mld USD, czyli więcej niż kiedykolwiek wcześniej w okresie liczącym cztery kwartały. Na drugim miejscu znalazł się Goldman Sachs z zyskiem wynoszącym 20,2 mld USD, a na trzecim Morgan Stanley z 13,7 mld USD. Najlepszym pod tym względem europejskim bankiem był UBS, z zyskiem wynoszącym 7,6 mld USD.

Tak wysokie zyski przyczyniły się do solidnych zwyżek cen akcji wielu banków. Indeks Dow Jones U.S. Banks zyskał 59 proc. w ciągu ostatnich 12 miesięcy a paneuropejski Eurostoxx Banks wzrósł w tym czasie o 56 proc.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Banki
Raiffeisen wstrzymuje sprzedaż rosyjskiego oddziału. Wciąż tam zarabia
Banki
Polacy rzadko przenoszą się z banku do banku, choć gonią za promocjami
Banki
EBC obciął stopy procentowe. Po raz siódmy
Banki
Czy Pekao może skorzystać na udziale w holdingu PZU?
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Banki
Bankowej walki o oszczędności Polaków nie ma. I szybko nie będzie