Barbara Mejssner

Czy AI zastąpi programistów? Jedni widzą zagrożenie, inni partnerstwo idealne

Sztuczna inteligencja znacznie usprawnia tworzenie i rozwój oprogramowania, przyspieszając wykonywanie pracochłonnych i czasochłonnych zadań, jednak w najbliższej przyszłości nie zastąpi jeszcze programistów.

Jak AI pomaga w pomaganiu. Sztuczna inteligencja zmienia sektor non-profit

Organizacje pożytku publicznego coraz częściej korzystają z AI w różnych obszarach działalności. Pomaga ona zoptymalizować zbieranie funduszy i zwiększyć efektywność udzielanej pomocy oraz pozwala na zautomatyzowanie prac administracyjnych.

W tych zawodach AI nie ma szans z człowiekiem

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje wiele branż, ale tam, gdzie liczy się ludzka empatia, intuicja, kreatywność i etyka, na razie nie jest w stanie zastąpić człowieka.

Sztuczna inteligencja zmienia sektor non-profit

Organizacje pożytku publicznego coraz częściej korzystają z AI w różnych obszarach działalności. Pomaga ona zoptymalizować zbieranie funduszy i zwiększyć efektywność udzielanej pomocy oraz pozwala na zautomatyzowanie prac administracyjnych.

Drugie życie starych telefonów. Jak na nich zarobić albo kreatywnie wykorzystać

Nieużywane telefony komórkowe, zamiast leżeć zakurzone na półce lub w piwnicy, mogą stać się urządzeniami pełniącymi różne użyteczne funkcje. Niektóre modele można też sprzedać za duże kwoty.

Sztuczna inteligencja poprawia wyniki uczniów. Polski rząd przyjął plan

AI może stać się kluczem do spersonalizowanego nauczania na masową skalę i wyrównania szans edukacyjnych na świecie.

Jak AI wyręcza prawników? "W ciągu 5 lat przychody wyższe o 30 proc."

Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.

AI podbiła handel elektroniczny. Jakie niesie korzyści?

Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w handlu elektronicznym we wszystkich możliwych działaniach: od obsługi klienta, przez automatyzację procesów sprzedażowych i predykcyjną analitykę, po wykrywanie fałszywych komentarzy i podróbek markowych produktów.

Uczą nawet języka, który nie istnieje. Kto stoi za aplikacją, która rozbiła bank?

To nie tylko najczęściej pobierana aplikacja mobilna do nauki języków, ale także wyceniana na 1,5 mld dol. firma. Duolingo wchodzi teraz na nowe obszary.

Sztuczna inteligencja w świecie mody

Sektor mody intensywnie zaczyna korzystać ze sztucznej inteligencji, a inwestycje w takie rozwiązania są uznawane w branży za priorytetowe.