Barbara Mejssner

Koniec niektórych zawodów. Jak AI zmienia rynek pracy?

Rynek pracy pod wpływem AI przejdzie dużą transformację. Sztuczna inteligencja odbierze ludziom część wykonywanej przez nich pracy, ale też stworzy nowe możliwości. Warto więc przygotować się do tej zmiany i zdobywać nowe umiejętności.

Rewolucja w sporcie. Jak AI wspiera sportowców, trenerów i sędziów?

Sztuczna inteligencja coraz śmielej wkracza w świat sportu, zmieniając sposób treningu, analizowania rozgrywek i zarządzania drużynami. Pozwala tworzyć spersonalizowane programy treningowe i wspomaga sędziów sportowych.

Automatyzacja i sztuczna inteligencja mają ratować górnictwo

Nowe technologie wyznaczają kierunek rozwoju górnictwa, otwierając nowe możliwości. Jako kluczowa technologia Kopalni 4.0, AI rewolucjonizuje branżę, oferując zaawansowaną automatyzację, zwiększoną efektywność i wyższe standardy bezpieczeństwa.

Dwunożne roboty podbijają świat. Rok 2025 będzie przełomowy

Dwunożne roboty przypominające człowieka wesprą w pracy i życiu codziennym. Doprowadzi to do wielkich zmian społecznych. Postęp w tej dziedzinie jest niewiarygodnie szybki.

AI wspiera segregację odpadów. Roboty sortujące i inteligentne pojemniki

Sztuczna inteligencja wkracza do świata ekologii, zmieniając sposób segregacji i przetwarzania odpadów. Systemy oparte na AI pozwalają na precyzyjne rozpoznawanie i sortowanie, eliminując ludzkie błędy i znacznie przyspieszając proces recyklingu.

Czy AI zastąpi programistów? Jedni widzą zagrożenie, inni partnerstwo idealne

Sztuczna inteligencja znacznie usprawnia tworzenie i rozwój oprogramowania, przyspieszając wykonywanie pracochłonnych i czasochłonnych zadań, jednak w najbliższej przyszłości nie zastąpi jeszcze programistów.

Jak AI pomaga w pomaganiu. Sztuczna inteligencja zmienia sektor non-profit

Organizacje pożytku publicznego coraz częściej korzystają z AI w różnych obszarach działalności. Pomaga ona zoptymalizować zbieranie funduszy i zwiększyć efektywność udzielanej pomocy oraz pozwala na zautomatyzowanie prac administracyjnych.

W tych zawodach AI nie ma szans z człowiekiem

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje wiele branż, ale tam, gdzie liczy się ludzka empatia, intuicja, kreatywność i etyka, na razie nie jest w stanie zastąpić człowieka.

Sztuczna inteligencja zmienia sektor non-profit

Organizacje pożytku publicznego coraz częściej korzystają z AI w różnych obszarach działalności. Pomaga ona zoptymalizować zbieranie funduszy i zwiększyć efektywność udzielanej pomocy oraz pozwala na zautomatyzowanie prac administracyjnych.

Drugie życie starych telefonów. Jak na nich zarobić albo kreatywnie wykorzystać

Nieużywane telefony komórkowe, zamiast leżeć zakurzone na półce lub w piwnicy, mogą stać się urządzeniami pełniącymi różne użyteczne funkcje. Niektóre modele można też sprzedać za duże kwoty.