Reklama
Rozwiń

Urszula Abucewicz

Sledging - niebezpieczny świąteczny trend randkowy pokolenia Z. Na czym polega?

W święta bycie singlem może zaboleć. Nie dość, że rodzina znowu zadaje kłopotliwe pytania, to jeszcze w telewizji królują ociekające lukrem komedie romantyczne. W związku z tym osoby z pokolenia Z coraz częściej decydują się na sledging. Psychologowie przestrzegają przed tym zjawiskiem.

Anna Dereszowska o kulisach problemu z kantorem: Skontaktował się ze mną prezes firmy

Przyznam, że w tej chwili zanim zrobię jakikolwiek przelew i kliknę "przelej" czy "wyślij", to zastanawiam się pięć razy. Z całą pewnością wiele się dzięki tej sytuacji nauczyłam – mówi Anna Dereszowska, aktorka, która postanowiła nagłośnić sprawę zamrożenia jej pieniędzy przez kantor internetowy.

Wietnamka w Polsce. Padają mocne słowa: „My cię tu nie chcemy, wracaj do siebie”

W 2019 roku oficjalnie zmieniłam swoje imię. W dowodzie i paszporcie. Wszędzie. To jest nowa jakość życia i większe wydarzenie niż zmiana nazwiska po ślubie – mówi Kala Nguyen, która od 32 lat mieszka w Polsce. Pracuje jako stewardesa.

Współzałożycielka Fundacji IT Girls o swoim podejściu do pracy: Boję się i robię

Kobietom nie brakuje wiedzy technologicznej, umiejętności czy pasji. Brakuje im pewności siebie. Wciąż boją się pójść za głosem swojego serca – mówi w Wiola Klimczak, współzałożycielka i prezeska zarządu Fundacji IT Girls.

Polka w Chile: Przy łóżku zawsze warto trzymać buty i latarkę

Chilijczycy po prostu kochają Chile. Pomimo trzęsień ziemi i innych kataklizmów, rzadko wyobrażają sobie, żeby mogli mieszkać gdzie indziej. Są latynoskimi introwertykami, mają w sobie dawkę melancholii – mówi Monika Trętowska, autorka książki „Chile. Dalej być nie może”.

Twórczyni "Matek Pingwinów": Świat, o którym opowiadam w serialu to poniekąd mój świat

Najbardziej stygmatyzująca jest sytuacja, kiedy wszyscy wiedzą, a nikt nic nie mówi. Nasz serial to takie oswojenie trudnego tematu – mówi Klara Kochańska-Bajon, scenarzystka i reżyserka serialu „Matki Pingwinów”.

Koreanka w Polsce: Doceniajcie swoje urlopy! U nas wolne dni są jak jednorożce - nikt ich nie widział

Dopiero po przeprowadzce do Polski nauczyłam się odpoczywać. Patrzeć w niebo i o niczym nie myśleć. Mam nadzieję, że to się nie zmieni, że Polacy nie będą podążać za koreańskim tempem życia – mówi Jade Kim, nauczycielka chińskiego i koreańskiego, która od sześciu lat mieszka w Polsce.

Polka w Indiach: „Tutaj klasę średnią stać na kucharza, pomoc domową i kierowcę”

W Indiach gwarancją powodzenia są kontakty, kontakty i jeszcze raz kontakty. Istnieje niewielka szansa, żeby jednostka, która nie ma koneksji odniosła sukces – mówi Aleksandra Zalewska, autorka książki „Indie. W moim hinduskim domu”, która żyje w tym kraju od pięciu lat.

Gruzinka w Polsce: Polacy nie doceniają swojej ojczyzny, to naprawdę dobry kraj do życia

W Polsce wiele razy pytano mnie, czy Gruzinki mają prawo do edukacji. Gdy to słyszę, zawsze się śmieję, bo nawet moja babcia urodzona w 1920 roku ukończyła państwowy uniwersytet – mówi dr Gvantsa Przybyłowska, tłumaczka, biegła sądowa w zakresie językoznawstwa i pilotka wycieczek, która od 13 lat mieszka w Polsce.

Chinka w Polsce: Myślałam, że będzie tu trochę bardziej nowocześnie

Przyzwyczaiłam się do polskiego narzekania. W końcu mieszkam pod jednym dachem z Polakiem, który lubi sobie ponarzekać. Chińczycy inaczej. Jest problem? Szukają rozwiązania – mówi He Qingzhen, która od 18 lat mieszka w Polsce. Z sukcesem od lat prowadzi własną szkołę językową.