Proces raportowania trzeba zaplanować
Zrównoważone raportowanie jest obecnie tematem odmienianym przez wszystkie przypadki. Można odnieść wrażenie, że jest to tematyka bardzo złożona. Z pewnością taka jest ze względu na fakt, że przekrojowo dotyczy różnych dziedzin, działów organizacji i procesów, a nawet wykracza poza granice wpływu bezpośredniego organizacji w łańcuchu wartości – mówi Maria Biela, biegły rewident, dział wdrożeń, Consolia ESG.
Raporty ESG będą digitalizowane, znakowane i audytowane
Nowe wymagania w zakresie sprawozdawczości ESG stawiają wysoko poprzeczkę przedsiębiorcom i całemu rynkowi, oczekując, że raporty ESG poza zwiększonym zakresem ujawnień będą digitalizowane, znakowane znacznikami XBRL i audytowane – mówi Maria Biela, biegły rewident, dział wdrożeń Consolia ESG.
Przedsiębiorcy muszą aktywnie działać w obszarze zrównoważonego rozwoju
Postrzeganie kwestii zrównoważonego rozwoju przez przedsiębiorców a ich realne działania nie są ze sobą zintegrowane. Badanie GlobeScan wskazuje na luki pomiędzy postrzeganiem ESG a rzeczywistymi działaniami, które przekładałyby się na realne rezultaty – mówi Maria Biela, biegły rewident, Dział Wdrożeń Consolia ESG.