Justyna Tawicka

Renata Dancewicz: Odrzuca mnie biurokracja w kościelnym wydaniu

Po filmie „Pułkownik Kwiatkowski” stała się symbolem kobiecości. Wcześniej dyscyplinarnie wyrzucono ją ze szkoły filmowej. Dziś nie lubi zwracać na siebie uwagi. Ale mówi, że charakter trzeba mieć - zwłaszcza, jeśli jest się kobietą.

Joanna Radziwiłł, współzałożycielka Fundacji Opiekuńcze Skrzydła: Drobne gesty potrafią odwrócić los

Nie udaję miłej, tylko jestem miła. Nie ,,uprawiam" prawdy, tylko mówię prawdę. Nie staram się być, tylko jestem - wyjaśnia Joanna Radziwiłł, psycholog kliniczny, mama trójki dorosłych już dzieci, która od 34 lat działa na rzecz osób w trudnej sytuacji życiowej.

Gabriela Muskała: Hartowanie poprzez krytykę nie ma dla mnie racji bytu

Lubi wyzwania. Gra, pisze i reżyseruje. Niedawno, jako reżyserka, skończyła swój pierwszy film: "Błazny". Jest w nim intryga, zapętlone relacje miłosne i wątek kryminalny. To także historia o tym, jak w dzisiejszych czasach walczyć walczyć o siebie w zawodzie aktora.

Katarzyna Warnke: Nie lubię feminizmu, który wyklucza

Moim zdaniem nowoczesna kobiecość to różnorodność, swoboda wyboru, samostanowienie. (...) Feminizm, który jest mi bliski, walczy o równowagę między kobietami a mężczyznami – nie jest zaś walką z męskim światem - mówi aktorka.

Rzeźbiarka Monika Osiecka: Dla mnie kamień jest żywy

- Praca w kamieniu jest ciężka fizycznie, wymaga skupienia i dużej koncentracji. Umysł się oczyszcza, uspokaja, sprawy codzienne prostują, powraca równowaga - mówi Monika Osiecka, rzeźbiarka i autorka książki "Fragmenty lustra".

Siostrzeństwo w biznesie okiem ekspertek. Prawda czystych intencji czy piękny fałsz?

Badania pokazują, że idea siostrzeństwa w biznesie jest w Polsce wciąż mało znana. Słyszało o niej zaledwie 27 proc. badanych, a 10 proc. dostrzega jej przejawy w swoim życiu. Coraz więcej biznesowych środowisk kobiecych nazywa jednak siebie „siostrami w biznesie”. Co to znaczy?

Neurografika - rysunki, które zmieniają życie. "To metoda zarządzania marzeniami"

- Neurografika rozwija m.in. inteligencję emocjonalną – nie chodzi w niej o to, żeby trudnych emocji się pozbyć, tylko aby pozwolić sobie na ich świadome przeżycie - mówi Marta Kolarz, certyfikowana instruktorka Neurografiki.

Marieta Żukowska: Dojrzałość to doświadczenie, które uwalnia od systemu ocen

"Moja bohaterka najsilniejsza jest wtedy, gdy sobie wybacza. Odpuszcza. Musi zrozumieć siebie, by dalej żyć", mówi Marieta Żukowska o roli w filmie Łukasza Barczyka "Próba łuku". Uważa ją za jedno z najtrudniejszych wyzwań aktorskich, z jakimi przyszło jej się zmierzyć.

Aktorka Zofia Jastrzębska o pracy i życiu osobistym: Autentyczność jest wolnością

- Prywatnie bywam wyciszona, ale to nie kłoci się w żaden sposób ze śmiałością filmowych scen. Najważniejsze jest to, by znaleźć dla takiej sceny uzasadnienie, nazwać dla samej siebie jej znaczenie - mówi jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia.

Ekspertka o zasadach savoir vivre'u na spotkaniach online: Kamera powinna być włączona

Nowoczesne technologie mają dziś ogromny wpływ na życie zawodowe i osobiste. Jak w tej rzeczywistości odnaleźć się z klasą i zachować odpowiednie maniery? O zasadach, które rządzą tym obszarem savoir vivre'u mówi ekspertka ds. etykiety Katarzyna Urbańska.