Marta Jarosz

Marta Jarosz

Wydawca serwisu kobieta.rp.pl

Doktor nauk humanistycznych, dyscyplina naukowa: nauki o komunikacji społecznej i mediach. Adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW w Warszawie, pasjonatka i badaczka mediów, zawsze chętna do podejmowania tzw. trudnych tematów. Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej – sekcja „Język w mediach”. Wielbicielka podróży na końce świata.

Ekspertka w sprawie głodzonej dziewczynki: Rodzice decydują o tym, co dziecko je, a ono – ile zje

Diety eliminacyjne mogą być uzasadnione, jeśli odpowiadają indywidualnym potrzebom i przekonaniom danej osoby. Warto jednak pamiętać, że dieta to styl życia, który powinien być dostosowany do człowieka - mówi dr n. med. i n. o zdr. Zuzanna Przekop.

Polki i Polacy odmiennie postrzegają obecną sytuację w kraju. Oto, kto i czym się martwi

Najnowsza analiza postaw społecznych ujawniła kilka wyraźnych różnic między kobietami a mężczyznami w zakresie odczuwanych obaw i strategii adaptacyjnych wobec obecnych i potencjalnych wyzwań społeczno-ekonomicznych.

Światowy Dzień AIDS. Epidemia zbiera ostatnio w Polsce wyjątkowo obfite żniwo

Z punktu widzenia pacjenta i w kontekście profilaktyki polski system leczenia HIV/AIDS działa bardzo dobrze, bo obecnie terapią są objęte również osoby nieubezpieczone. Dla placówek medycznych to wyzwanie rodzące wiele pytań – także natury etycznej.

Co wpływa na chęć bycia życzliwym? Nie religia i nie wykształcenie. Wyniki badania

21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Naukowcy z Uniwersytetu SWPS przeprowadzili analizy, w których przyjrzeli się codziennej życzliwości w Polsce. W raporcie z badania napisano m.in. o tym, od czego zależy jej poziom.

TEDxWarsawWomen 2024 już 22 listopada. Kto wystąpi w roli mówców?

Jubileuszowa 10 edycja TEDxWarsawWomen odbędzie się w najbliższy piątek, w Multikinie w Złotych Tarasach w Warszawie, przy ulicy Złotej 59. Oto, co znajdzie się w programie wydarzenia.

W porównaniu do Europejek Polki rzadziej chorują, ale częściej umierają na raka piersi. Dlaczego?

Ze statystyk obrazujących badania profilaktyczne kobiet w kierunku raka piersi wynika, że jesteśmy dużo poniżej europejskiej średniej - mówi dr hab. Katarzyna Dobruch-Sobczak, kierownik Pracowni Ultrasonografii Narodowego Instytutu Onkologii.

Płukanie zębów olejem może zastąpić ich mycie? Dentysta komentuje popularny trend

Olejowanie, czyli płukanie zębów olejem to zabieg znany z ajurwedy oraz sposób pielęgnacji jamy ustnej, z którego korzystały nasze babcie. Teraz jego popularność znowu rośnie. Czy można nim zastępować mycie zębów? Lekarz stomatolog tłumaczy.

Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w Dniu Nauczyciela da się przeżyć

Rodzice krytykują zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizowane w szkołach w Dniu Nauczyciela, a na co dzień niespecjalnie analizują aktywności proponowane ich dzieciom w świetlicy, mimo że wielu odbiera je z placówek w ostatniej chwili przed zamknięciem. Dlaczego?

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego 2024. W pracy to nie mobbing najczęściej burzy dobrostan

Choć o mobbingu słyszy się coraz więcej, zdaniem psychologów to wcale nie tego rodzaju doświadczenia są tym, co najczęściej rujnuje samopoczucie człowieka w miejscu pracy. - Dobrostan zależy w dużej mierze od aktywności - mówi psycholog i psychoterapeuta Grzegorz Marek.

Program szczepień przeciw HPV w szkołach nie działa, jak należy. Rodzice pytają - nikt nie umie odpowiedzieć

Uruchomiony we wrześniu program dobrowolnych szczepień przeciw HPV w szkołach, dla dzieci w wieku od 9 do 14 lat, budzi wątpliwości rodziców i pedagogów. W największym skrócie można powiedzieć: nikt nie wie, co i jak w nim działa.