Zofia Ćwiklińska: Dobra matka stara się zrozumieć, co się w jej dziecku dzieje, ale powściąga się od dawania rad, reagowania. Tak, jakby mówiła: „widzę cię, słyszę cię, wierzę ci, choć nie zawsze wszystko rozumiem."
Mężczyźni postrzegali zawsze moje zalety jako wady. To, że mam w sobie siłę, determinację i asertywność, było interpretowane jako bezczelność i krnąbrność - mówi Justyna Dąbrowska-Bień, otorynolaryngolog, rynochirurg, zajmująca się chirurgią twarzy i szyi.
"Próbowałam nie reagować, ale mam wrażenie, że to wcale nie wygaszało płomienia nienawiści, a jedynie dawało przyzwolenie na to, by hejtu było jeszcze więcej. Po 25 latach pracy w mediach, mam już jednak grubszą skórę niż kiedyś. Trening uderzeń sprawił, że sama nabrałam siły" - mówi dziennikarka Joanna Racewicz.
Wśród ludzi w kryzysie bezdomności wiele jest kobiet silnie uzależnionych, chorych, w kryzysie psychicznym ze stanami psychotycznymi oraz kobiet, które uciekają przed domową przemocą. Jak można im pomóc, nie tylko w Dzień Kobiet?
Czy zachowanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym a życiem osobistym jest możliwe? Optymalne zarządzanie własnym czasem. Komu grozi wypalenie zawodowe? Perfekcjonizm i profesjonalizm a odpoczynek i czas dla siebie. Wartości i priorytety w dzisiejszym świecie. Jak z utrzymaniem work-life balance radzą sobie kobiety, a jak mężczyźni? Jak nie popaść w pułapkę sukcesu? I czym w ogóle jest życiowy sukces? Te zagadnienia były osią debaty, którą w Salonie „Rzeczpospolitej” moderowała Anna Zejdler, szefowa projektu kobieta.rp.pl.