Małgorzata Stuch

Fajerwerki coraz większym problemem dla samorządów

Mieszkańcy narzekają na huk i urazy przez nie spowodowane, ekolodzy mówią o toksycznych substancjach w nich zawartych, a organizacje walczące o prawa zwierząt powtarzają, że fajerwerki narażają je na strach i cierpienie.

Nocny burmistrz Krakowa: Nie można zgasić światła i zamknąć miasta

O gospodarce nocy, cywilizowaniu turystów i problemach nocnego życia rozmawiamy z Jackiem Jordanem, nocnym burmistrzem Krakowa.

Świąteczne iluminacje w miastach. Oryginalne, ale nie za drogie

Lokalne władze starają się w tym roku raczej oszczędzać na świątecznym oświetleniu miast. Nie nadwyręży to miejskiej kasy, ale części mieszkańców się nie podoba.

Przybędzie mieszkań z niskim czynszem

Aż 47 mld zł przeznaczy rząd do 2030 r. na budownictwo społeczne. Jak w nowej rzeczywistości odnajdą się samorządy?

Duży problem z małymi gryzoniami. "Więcej zgłoszeń niż w poprzednich latach"

Rośnie liczba zgłoszeń dotyczących występowania szczurów. Tak jest obecnie m.in. w Krakowie czy Warszawie. Wrocław spory problem z dużą liczbą gryzoni miał dwa lata temu, aktualnie sytuacja się poprawia.

Najpiękniejsze krakowskie szopki. Ostatnie dni na zgłoszenie do konkursu

W tym roku już po raz 82. odbędzie się Konkurs Szopek Krakowskich. Zapisy do tegorocznej edycji konkursu trwają do 3 grudnia.

Świąteczne jarmarki coraz bardziej doceniane

Nie trzeba wyjeżdżać za granicę żeby poczuć przysłowiową magię świąt i kupić świąteczne prezenty. Nasze krajowe świąteczne jarmarki są coraz bardziej doceniane przez zagraniczne media i portale.

Nie maleje liczba dzikich wysypisk. Coraz większe wydatki samorządów

W ubiegłym roku zlikwidowano 9804 dzikie wysypiska, z których łącznie zebrano ponad 63,7 tys. ton odpadów. Ale nie oznacza to, że samorządy wygrywają walkę z nielegalnymi wysypiskami.

Samorządy wystawiają rachunki deweloperom. Nowe zasady współpracy

Trzy lata temu Warszawa, a teraz stolica Małopolski doczekała się tzw. cennika dla deweloperów. Nowe zasady współpracy samorządów z deweloperami mają spowodować, że ci ostatni będą się dokładać do budowy układu drogowego.

Samorządy szukają bata na grafficiarzy

Elewacje kamienic, bloki, wiaty przystankowe, podziemne przejścia, mosty – to najczęstsze miejsca „pracy” grafficiarzy. Nielegalne graffiti jest dziś problemem większości miast, a jego usuwanie wymaga dużych nakładów.