Do czasu zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego można, a czasem nawet trzeba nanieść zmiany w bilansie sporządzonym w ustawowym, trzymiesięcznym terminie. Nie mają na to wpływu elektroniczna forma i podpis, wymagane po nowelizacji przepisów o rachunkowości.
Każda umowa o badanie sprawozdania finansowego po zmianie audytora – lub gdy wcześniej spółka nie miała obowiązku korzystać z jego usług – powinna być podpisana przynajmniej na dwa lata.
Pierwsza umowa o badanie sprawozdania finansowego jest zawierana na okres nie krótszy niż dwa lata, z możliwością przedłużenia na kolejne co najmniej tak samo długie okresy.
Gdy jednostka planuje, że wartość bilansowa aktywów trwałych zostanie odzyskana przede wszystkim w drodze transakcji zbycia, a nie poprzez ich dalsze wykorzystanie, to powinna je wykazać w odrębnej pozycji sprawozdania finansowego.
Rynek obrotu udziałami w spółkach z o.o. nie istnieje, więc w większości przypadków nie posiadają one wartości rynkowej. Ceną nabycia udziałów, w części pokrytej wkładem rzeczowym, jest wartość księgowa wkładów.
Planowane zakończenie działalności firmy powoduje, że zmienia się wartość odzyskiwalna posiadanych w niej udziałów. Decyduje ona o kwocie, w jakiej należy uwzględnić odpis aktualizujący dla tego składnika aktywów.
Jeżeli spółką kieruje wieloosobowy zarząd, to wszyscy jego członkowie muszą złożyć parafę pod bilansem. Nie ma tu znaczenia sposób reprezentacji z KRS czy z umowy spółki.
Jeśli w trakcie prac nad sprawozdaniem finansowym następują zmiany w składzie organu kierującego jednostką, to podpisy pod nim składają osoby, które pełniły tę funkcję na dzień sporządzenia bilansu.