– Cały czas oczekujemy na wykonanie pomocy prawnej w Egipcie. Wniosek w tym zakresie został skierowany 1 października. Po nadesłaniu materiału przez stronę egipską planowane są dalsze opinie uzupełniające specjalistów z zakresu toksykologii i psychologiczno-psychiatrycznej – mówi Onetowi Katarzyna Bylicka, rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu.
Czytaj także: Prokuratura: nic nie wskazuje, że Magdalena Żuk padła ofiarą przemocy
– Wnioskowaliśmy o przedłużenie śledztwa z uwagi na konieczność oczekiwania na uzupełniające opinie biegłych z zakresu toksykologii. Wyniki badań toksykologicznych mogą ewentualnie posłużyć do uzupełnienia opinii biegłych z zakresu psychiatrii – mówi Onetowi Tomasz Czułowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Śmierć Magdaleny Żuk
Przypomnijmy, Magdalena Żuk poleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam 25 kwietnia 2017 roku. To miała być wycieczka niespodzianka dla jej chłopaka Markusa. Ostatecznie kobieta pojechała sama, bo okazało się, że jej partner nie miał ważnego paszportu.
Wiadomo, że od początku podróży 27-latka była w kontakcie telefonicznym z chłopakiem. Później jednak kontakt z kobietą zaczął się urywać. W ostatniej rozmowie z partnerem Magdalena Żuk prosiła go, by zabrał ją z Egiptu jak najszybciej do Polski. Na nagraniu, które trafiło do sieci widać dokładnie, że kobieta jest mocno przestraszona i roztrzęsiona. Cały czas płacze. Nie wiadomo jednak, co jest powodem jej zachowania.