Aktualizacja: 23.12.2019 06:17 Publikacja: 22.12.2019 18:49
Foto: Fotorzepa / Marta Bogacz
Od 1 kwietnia 2020 r. mają obowiązywać nowe daniny określane jako „prozdrowotne". Według opublikowanego w piątek projektu ustawy mają one objąć napoje alkoholowe sprzedawane w opakowaniach o objętości do 300 ml, napoje bezalkoholowe z zawartością substancji słodzących i aktywnych, a także usługi reklamowe dotyczące tzw. suplementów diety.
Opłata od małych buteleczek alkoholi (zwanych popularnie „małpkami") ma wynieść 1 zł od każdej. Nowa danina od reklam suplementów diety ma wynieść 10 proc. wartości usługi reklamowej. Będzie dotyczyć zarówno podmiotów zamawiających takie reklamy, jak i ich producentów. Firmy te mają wpłacać tę daninę na konto swoich urzędów skarbowych.
Przed Sądem Najwyższym zakończył się proces, jaki były proboszcz parafii w Szalejowie Górnym, ks. Krzysztof Tryb...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Wraz z kwietniowymi świadczeniami emeryci i renciści otrzymają dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zwane 13....
Warszawski sąd okręgowy nie zgodził się w poniedziałek na 30-dniową karę porządkową aresztu dla byłego ministra...
Harmonogram wypłat 800 plus w kwietniu ulegnie pewnym zmianom. Dwa terminy wypadają w dni wolne od pracy i w zwi...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
W kwietniu ZUS trzy razy zmieni termin wypłaty emerytur. Wynika to z faktu, że w „standardowym” dniu wypada sobo...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas