Oferta dla cudzoziemca
Liderem w kategorii umiędzynarodowienie okazał się Wydział Nauk Stosowanych Akademii WSB, gdzie prawie jedna trzeci studentów na kierunkach ekonomicznych to cudzoziemcy pochodzący z 40 krajów świata.
W umiędzynarodowieniu studiów w Akademii WSB pomaga kilkanaście międzynarodowych projektów w partnerstwach z zagranicznymi jednostkami naukowo-badawczymi i szkołami wyższymi, a także udział w programach wymiany młodzieży. Dzięki temu studenci uczelni mają obecnie do wyboru ponad 50 destynacji na całym świecie.
Duże umiędzynarodowienie jest też istotnym atutem kształcenia na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW. Prawie co piąty z jego studentów to obcokrajowiec, co widać zresztą na warszawskim kampusie, gdzie sporą grupę stanowią m.in. studenci z Chin.
W czołówce umiędzynarodowienia jest również Wydział Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (15 proc. cudzoziemców wśród studentów kierunków ekonomicznych). Niewiele mniejszy, 12-proc. udział studentów z zagranicy ma wicelider rankingu Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ (12 proc.), gdzie w nowym roku liczba cudzoziemców wzrosła do 800.
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego
Zwycięzca rankingu funkcjonuje od 1953 r. i kształci obecnie około 2000 osób oraz 80 doktorantów. WNE UW prowadzi trzy kierunki: ekonomię, finanse, inwestycje i rachunkowość oraz informatykę i ekonometrię z wieloma specjalnościami – niektóre z nich w całości po angielsku. Na elitarne stacjonarne studia licencjackie, ogólne i ekonomiczno-matematyczne aplikowało w tym roku po ok. 13 osób na miejsce, a na ekonomiczno-menedżerskie blisko 20 osób na miejsce. WNE prowadzi rozpoznawalne na całym świecie studia – co piąty student to cudzoziemiec, co czwarta osoba studiuje w języku obcym, na programach magisterskich z zakresu Data Science, Quantitative Finance, International Economics czy licencjackim Finance and International Investment. Solidne wykształcenie wiążące teorię, analizy empiryczne, metody ilościowe oraz kompetencje językowe i miękkie można uzupełnić certyfikatami SAS, VBA, ACCA, stypendiami Erasmus+ lub podwójnym dyplomem z UW czy dobrych uczelni europejskich i chińskich. Dodatkowo studia doktoranckie, unikatowe studia podyplomowe, a także aktywne wsparcie Rady Pracodawców pozwalają WNE odpowiadać kompleksowo na potrzeby kształcenia płynące z rynku pracy dla ekspertów.