Jacek K. nie zostanie w areszcie

Płocki Sąd Okręgowy postanowił nie przedłużać aresztu Jackowi K., podejrzanemu o udział w grupie przestępczej planującej porwanie Krzysztofa Olewnika oraz o współudział w jego uprowadzeniu i przetrzymywaniu

Publikacja: 04.08.2009 12:32

Jacek K. podczas rekonstrukcji zdarzeń

Jacek K. podczas rekonstrukcji zdarzeń

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

O przedłużenie wnioskowała gdańska Prokuratura Apelacyjna. Obrona chciała uchylenia aresztu.

Obrońcy argumentowali, że nie ma nowych dowodów i poszlak przemawiających za dalszą izolacją Jacka K.

- Nie ma wystarczających przesłanek do przedłużenia aresztu - oświadczył sędzia Dariusz Wysocki.

Podkreślił, że z zebranego materiału wynika, iż Jacek K. nie próbował dotychczas mataczyć, zacierać dowodów, czy też w inny sposób utrudniać postępowanie.

Z kolei prokurator Paweł Zmitrowicz uzasadniał wniosek o przedłużenie aresztu wobec Jacka K. koniecznością zapewnienia prawidłowego toku postępowania.

Jacek K. - wieloletni przyjaciel, a także wspólnik porwanego w 2001 r. i zamordowanego dwa lata później Krzysztofa Olewnika - przebywa w areszcie od 11 lutego 2009 r., gdy został zatrzymany i postawiono mu zarzuty.

W areszcie pozostanie do do 11 sierpnia. Prokuratura chciała przedłużyć areszt o trzy miesiące - do 11 listopada.

Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku złoży zażalenie na dzisiejszą decyzję płockiego sądu. Poinformował o tym po posiedzeniu sądu prokurator Paweł Zmitrowicz.

Na złożeniezażalenia do Sądu Apelacyjnego w Warszawie śledczy mają siedem dni.

O przedłużenie wnioskowała gdańska Prokuratura Apelacyjna. Obrona chciała uchylenia aresztu.

Obrońcy argumentowali, że nie ma nowych dowodów i poszlak przemawiających za dalszą izolacją Jacka K.

Pozostało jeszcze 84% artykułu
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!