Papieska noclegownia dla bezdomnych

Na polecenie papieża Franciszka na peryferiach Watykanu powstaje pierwsza papieska noclegownia. To kolejna, po łaźni i zakładzie fryzjerskim inicjatywa Franciszka wobec bezdomnych.

Aktualizacja: 07.06.2015 16:38 Publikacja: 07.06.2015 16:12

Via dei Penitenzieri. Tu rozpocznie działalność pierwsza papieska noclegownia, która powstaje z inic

Via dei Penitenzieri. Tu rozpocznie działalność pierwsza papieska noclegownia, która powstaje z inicjatywy Franciszka.

Foto: Flickr

W pobliżu Watykanu przygotowywana jest noclegownia na około 30 łóżek. Na jej lokalizację wybrano pomieszczenia przy Via dei Penitenzieri, jednej z ulic prowadzących do bazyliki.

W tej chwili trwa remont pomieszczeń. Informację potwierdził arcybiskup Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, który z polecenia Franciszka zajmuje się rzymskimi bezdomnymi. Mottem jego działalności są słowa papieża Franciszka o przywróceniu godności bezdomnym.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Wydarzenia
Bezczeszczono zwłoki w lasach katyńskich
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Materiał Promocyjny
GoWork.pl - praca to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania!