Reklama

Uganda: Przewróciła się łódź z piłkarzami. Są ofiary

Być może nawet 30 osób utonęło po tym jak łódź, którą płynęła drużyna piłkarska z Ugandy wraz z kibicami, wywróciła się na wodach Jeziora Alberta - podaje BBC.

Aktualizacja: 26.12.2016 14:47 Publikacja: 26.12.2016 14:35

Uganda: Przewróciła się łódź z piłkarzami. Są ofiary

Foto: Twitter/BBC

Przewożąca ok. 45 osób łódź była prawdopodobnie przeciążona, co doprowadziło do tragedii. Jak dotąd udało się ocalić ok. 15 osób. Z wody wyłowiono też 9 ciał.

 

Nie wiadomo jaką rolę w całej sprawie odegrał alkohol - według lokalnego komendanta policji Johna Rutagiry większość pasażerów znajdowała się pod jego wpływem już w momencie wsiadania na łódź.

Łodzią płynęła drużyna piłkarska i jej fani, udający się na mecz, który miał być rozegrany w dystrykcie Hoima.

W akcji ratunkowej władzom pomagali lokalni rybacy.

Reklama
Reklama

BBC zwraca uwagę, że katastrofy łodzi zdarzają się w Afryce często, ponieważ jednostki pływające po rzekach i jeziorach są najczęściej przeciążone, a na dodatek większość z nich znajduje się w złym stanie.

Wydarzenia
Nowy START podpisany
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Wydarzenia
USA idą na rękę Rosji
Wydarzenia
Szpiegu, szpiegu, chodź na tortury!
Wydarzenia
Poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu T-Mobile Voice Impact Award!
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama