Chiny: Prowincja Junnan zamyka granicę "od wewnątrz"

Południowo-zachodnia chińska prowincja Junnan zakazała obywatelom Chin opuszczania terytorium kraju przez ponad 30 tamtejszych przejść granicznych, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Aktualizacja: 01.04.2020 11:39 Publikacja: 01.04.2020 11:24

Chiny: Prowincja Junnan zamyka granicę "od wewnątrz"

Foto: AFP

Junnan graniczy z Wietnamem, Laosem i Mjanmą (Birmą). We wtorek władze poinformowały, że przez przejścia graniczne w tej prowincji możliwy będzie jedynie przepływ towarów, natomiast granice zostaną zamknięte dla obywateli Chin.

Opuścić Chiny przez punkty graniczne w prowincji Junnan będą mogły jedynie osoby w związku z udzielaniem pomocy innym państwom, wsparcia technicznego i pracownicy ochrony zdrowia.

Chiny zamknęły swoje granice dla cudzoziemców w sobotę. Jednak rezydenci nie posiadający obywatelstwa chińskiego mieszkający na pograniczu w Junnan mogli nadal przekraczać granicę prowincji.

Teraz osoby takie będą mogły przedostawać się na teren Chin tylko po przejściu dwóch badań RNA i jednego badania na obecność przeciwciał, które muszą dać wynik negatywny - po czym na 7 dni trafią na kwarantannę do państwowego ośrodka, a przez kolejne siedem dni będą musieli poddać się kwarantannie w domu.

W Junnan wykryto 174 lokalnych zakażeń koronawirusem i dwa zgony spowodowane Covid-19. 14 marca tamtejszy szpital opuścił ostatni pacjent u którego stwierdzono Covid-19. Teraz władze Junnan boją się, by epidemia nie wybuchła znów z powodu "sprowadzenia" wirusa spoza granic kraju.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1171
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1170
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1169
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1168
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1167
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku