Eksperci: Pandemia we Włoszech zatrzyma się najwcześniej 28 czerwca

Włoscy eksperci z Narodowego Obserwatorium Zdrowia są zdania, że 28 czerwca będzie pierwszym dniem, w którym w kraju nie zostanie stwierdzony żaden nowy przypadek zakażenia koronawirusem.

Aktualizacja: 20.04.2020 17:06 Publikacja: 20.04.2020 15:23

Eksperci: Pandemia we Włoszech zatrzyma się najwcześniej 28 czerwca

Foto: AFP

adm

Swoje przewidywania naukowcy opierają na wyliczeniach matematycznych, nie opiniach wirusologów. Zgodnie z ich prognozą, o ile utrzymają się dotychczasowe tendencje, pandemia zatrzyma się w pierwszej kolejności na Sardynii oraz Sycylii. Ma to mieć miejsce pod koniec kwietnia. 

Do 28 czerwca ma natomiast dochodzić do zakażeń w Lombardii, która jest regionem najbardziej dotkniętym pandemią. W Lacjum, którego stolicą jest Rzym, pandemia trwać ma co najmniej do 12 maja.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1114
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1113
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1112
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1111
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1110
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń