Rzecznik resortu zdrowia: Nadal będzie ok. 600 zakażeń koronawirusem dziennie

Do czasu całkowitego wygaszenia ognisk koronawirusa na Śląsku, w Małopolsce i Wielkopolsce dziennie nowych przypadków SARS-CoV-2 będzie ok. 600 - oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Aktualizacja: 05.08.2020 11:47 Publikacja: 05.08.2020 11:12

Rzecznik resortu zdrowia: Nadal będzie ok. 600 zakażeń koronawirusem dziennie

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

We wtorek w Polsce odnotowano najwyższy dotąd dobowy wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem (680). W środę resort zdrowia poinformował o 640 kolejnych przypadkach i śmierci 18 osób zakażonych (najwyższy dobowy wzrost liczby ofiar epidemii w Polsce od 30 czerwca).

Na codziennej konferencji prasowej do sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1078
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1077
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1076
Świat
Trump wycofuje USA z Rady Praw Człowieka. Koniec pomocy dla palestyńskich uchodźców
Świat
Thorsten Klute: Niemcy przed wyborami. Czy SPD ma jeszcze szansę?