O dodatnim wyniku testu poinformowały służby prasowe brazylijskiego resortu zdrowia.
Jak przekazano, w minionych dniach Pazuello skarżył się na gorączkę, odwołał wtorkowe spotkanie z parlamentarzystami. Za pośrednictwem łącza wideo polityk uczestniczył w naradzie z gubernatorami. Minister przebywa w hotelu w stolicy kraju, Brasilii.
Eduardo Pazuello to trzeci minister zdrowia mianowany przez prezydenta Jaira Bolsonaro. Jego poprzednicy stracili stanowisko, ponieważ mieli inną niż prezydent wizję zmierzenia się z problemem, jakim jest epidemia koronawirusa.
Pierwszy przypadek SARS-CoV-2 w Brazylii potwierdzono w marcu. Od tego czasu zakażenie wykryto u kilkunastu wysokich rangą urzędników państwowych, w tym u Bolsonaro.
Od początku epidemii w Brazylii testy wykazały obecność nowego koronawirusa u ponad 5,2 mln osób - najwięcej w Ameryce Południowej. 154 tys. osób zakażonych zmarło.