Kuczmierowski: Szczepionki z Chin i Rosji nie przyspieszą szczepień

Szczepionki z Chin i Rosji nie mogą przyśpieszyć akcji szczepień, bo jest ich zbyt mało – ocenił prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Aktualizacja: 08.03.2021 13:05 Publikacja: 08.03.2021 12:58

Kuczmierowski: Szczepionki z Chin i Rosji nie przyspieszą szczepień

Foto: tv.rp.pl

W rozmowie z Michałem Kolanko Kuczmierowski mówił o tym, jak będzie wyglądać plan na następne miesiące w kwestii szczepień.

– Kolejny kwartał szczepień zapowiada się intensywniej. Będzie można zaobserwować wzrost dostaw, wobec tego, co mieliśmy w pierwszym kwartale. Nie wiemy jeszcze dokładnie o ile, ponieważ każdy producent szczepionek po potknięciach z pierwszego kwartału bardzo ostrożnie kalkuluje i czeka do ostatniej chwili z podawaniem wielkości. W najbliższych dniach powinno się to wyjaśnić i wtedy będziemy mogli podać plan szczepień na kolejne miesiące. Wierzymy, że będzie można zaszczepić więcej osób niż dotychczas – wyjaśnił prezes.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1114
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1113
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1112
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1111
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1110
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń