Koronawirus w Polsce: Jak wyglądała sytuacja epidemiczna w województwach 16 marca?

Wskaźnik mówiący o średniej dobowej liczbie zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 z ostatnich siedmiu dni dla całego kraju wynosi obecnie 44,95 i jest najwyższy od 26 listopada. Wskaźnik ten przekroczył już poziom, po przekroczeniu którego wprowadzono lockdown w województwie warmińsko mazurskim (gdy ogłaszano lockdown w tym województwie wskaźnik zakażeń wynosił tam 44,84). Średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem wynosi obecnie 17 240.

Aktualizacja: 16.03.2021 12:41 Publikacja: 16.03.2021 10:32

Koronawirus w Polsce: Jak wyglądała sytuacja epidemiczna w województwach 16 marca?

Foto: Fotorzepa, Aleksandra Świder

arb

Minister zdrowia wprowadzając lockdowny w poszczególnych województwach (od 27 lutego lockdown obowiązuje w województwie warmińsko-mazurskim, 13 marca zacznie się w pomorskim, a 15 marca - w mazowieckim i lubuskim) powołuje się na wskaźnik średniej dobowej liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 z ostatnich 7 dni w przeliczeniu na 100 tysięcy mieszkańców.

Od 27 lutego w woj. warmińsko-mazurskim zamknięte zostały ponownie galerie handlowe, hotele, kina, teatry, muzea, a dzieci z klas I-III wróciły do nauki w trybie zdalnym. Od 13 marca podobne obostrzenia obowiązywać mają w województwie pomorskim - przy czym zarówno w województwie warmińsko-mazurskim, jak i pomorskim, dzieci z klas I-III mają od 15 marca chodzić do szkoły w trybie hybrydowym. 12 marca minister zdrowia poinformował o wprowadzeniu dwutygodniowego lockdownu, poczynając od 15 marca, w województwach mazowieckim i lubuskim.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1154
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1150
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1149
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1148
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1147