Aktualizacja: 26.07.2020 17:09 Publikacja: 26.07.2020 17:09
Foto: Sotheby's
Obrazy, przedstawiające nadmorskie plaże usiane kamizelkami ratunkowymi, w domyśle imigrantów, którzy nie przeżyli podróży do Europy, Banksy wystawiał przez ostatnie 3 lata w swoim hotelu w Betlejem.
Okna hotelu, który nosi nazwę "The Walled Off Hotel", wychodzą na mur oddzielający Izrael od Autonomii Palestyńskiej.
PostNord Denmark, duński operator pocztowy, wraz z końcem 2025 roku skończy z dostarczaniem listów, ze względu na 90 procentowy spadek liczby wysyłanych listów od początku ubiegłego stulecia.
Setki tysięcy Greków wyszły na ulice miast w Grecji, domagając się wyciągnięcia odpowiedzialności wobec winnych najtragiczniejszej katastrofie kolejowej w historii kraju w drugą rocznicę wypadku, w którym zginęło 57 osób.
Dziesięć lat temu w centrum Moskwy pod murami Kremla został zamordowany lider rosyjskiej opozycji demokratycznej. Dzisiaj w Rosji już nikt głośno nie waży się krytykować Władimira Putina.
W 2024 roku w Japonii urodziło się 720 988 dzieci - to oznacza, że był to dziewiąty rok ze spadkiem liczby urodzeń w tym kraju.
Suzuki to nie tylko cenione samochody i motocykle, ale też i wielokrotnie nagradzane silniki zaburtowe. Dział Marine japońskiej marki obchodzi okrągłe urodziny.
Poziom dzietności w Korei Południowej w 2024 roku nieznacznie wzrósł - informuje koreański urząd statystyczny.
Organizacja Współpracy Islamskiej (OIC) odrzuciła „plany mające na celu wysiedlenie narodu palestyńskiego indywidualnie lub zbiorowo jako czystkę etniczną, poważne naruszenie prawa międzynarodowego i zbrodnię przeciwko ludzkości”. W oświadczeniu nie wymieniono nazwiska Trumpa, choć to jego plany.
Regulacje, które miały zapobiegać rasizmowi, ksenofobii i homofobii, w gruncie rzeczy same takie się stały - pisze prof. Mikołaj Małecki.
Jeżeli Sejmowi nie starczy odwagi, zgłoszę własną ustawę i wywrę taką presję, by to średniowieczne prawo antyaborcyjne odeszło do lamusa - powiedział Rafał Trzaskowski w Bielsku-Białej.
W sobotę rano Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej przekazało nowe informacje na temat stanu zdrowia papieża Franciszka. „Miał spokojną noc i nadal odpoczywa” - czytamy.
Ella Purnell ma nosa do interesujących i nieco makabrycznych scenariuszy. „Złotko” okazało się już kolejną z rzędu serialową perełką z udziałem brytyjskiej aktorki.
„Mistykę trzeba robić”, czyli listy Józefa Czapskiego i Joanny Pollakówny są lekturą wzruszającą. Opowiadają historię dwojga ludzi połączonych wspólnotą ducha.
„Cywilizacja” to świetny pomysł na biznes: twórcy od 30 lat wydają tę samą grę.
W dobie kultu długiego życia odmawiamy zmierzenia się ze starością i śmiercią.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas