Reklama

Wielka Brytania: Facebook nie dla muzułmanek

Muzułmanki w Wielkiej Brytanii powinny skasować swoje profile na Facebooku, nie nosić spodni i nie opuszczać domu bez zgody męża - o takie zachowanie apelują brytyjskie meczety a informuje o tym "The Times".

Aktualizacja: 06.05.2016 17:21 Publikacja: 06.05.2016 17:07

Wielka Brytania: Facebook nie dla muzułmanek

Foto: 123RF

Meczet w Birmingham w internetowym apelu przekonuje, że muzułmanki powinny zrezygnować z noszenia spodni, które "pokazują jak wygląda ich ciało". Co ciekawe dotyczy to również sytuacji, w którym muzułmanka przebywa sam na sam z mężem.

Wcześniej Stowarzyszenie Muzułmanów z Blackburn, związane z Radą Brytyjskich Muzułmanów oświadczyło, że kobieta nie powinna oddalać się od swojego miejsca zamieszkania na odległość większą niż 48 mil, jeżeli nie towarzyszy jej mężczyzna.

Z kolei jeden z meczetów w Blackburn umieścił w internecie notę dotyczącą zagrożeń związanych z korzystaniem z Facebooka.

"Facebook otwiera drogę do grzechu. Muzułmanki są tam narażone na zło" - przekonują autorzy noty.

Natomiast jeden z meczetów w Londynie opublikował dokument zatytułowany "Rady dla mężów i żon", w którym czytamy m.in. że "kobieta powinna uzyskać zgodę męża", za każdym razem, gdy wychodzi z domu.

Reklama
Reklama

W tym samym dokumencie aktorstwo i praca modelki określone są jako "zachowania niemoralne".

Społeczeństwo
Anonimowy darczyńca przekazał miastu fortunę w złocie. Burmistrz: Odebrało mi mowę
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Społeczeństwo
Na szwedzki paszport trzeba zasłużyć
Społeczeństwo
Nie żyje Jesse Jackson, jeden z liderów ruchu praw obywatelskich w USA
Społeczeństwo
Barack Obama wywołał poruszenie słowami o kosmitach. Teraz wyjaśnia
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama