Słoń uciekł z cyrku i przechadzał się po niemieckim miasteczku

Zaniepokojeni mieszkańcy miasta Neuwied w Nadrenii-Palatynacie poinformowali policję, że po ulicach jednej z dzielnic chodzi słoń.

Aktualizacja: 07.06.2018 14:41 Publikacja: 07.06.2018 14:31

Słoń uciekł z cyrku i przechadzał się po niemieckim miasteczku

Foto: AdobeStock

adm

Słoń afrykański chodził spokojnie główną ulicą miasteczka. Nie wracał uwagi na samochody i przechodniów.

Według policji, zwierzęciu najprawdopodobniej udało się zburzyć elektryczne ogrodzenie w cyrku, w którym było trzymane. Słoń przeszedł około kilometra, po czym został schwytany i odprowadzony do cyrku.

Na Twitterze pojawiły się filmy, na których widać spacerującego po mieście słonia.

Policja poinformowała, że ??nikt nie został ranny. Nie doszło także do zakłóceń w ruchu drogowym, z wyjątkiem tymczasowego zamknięcia Berggärtenstraße.

To nie pierwszy raz, gdy w Niemczech doszło do ucieczki zwierząt z cyrku.
W marcu w mieście Ludwigshafen uciekły dwie zebry. W Aldenhoven w Północnej Nadrenii-Westfalii uciekły natomiast trzy wielbłądy, które osiedliły się w domu w dzielnicy mieszkalnej.

Społeczeństwo
Nawet 27 stopni w majówkę. Ale w weekend pogoda się zmieni
Społeczeństwo
Sondaż „Rzeczpospolitej”: Kto ucieknie z kraju, gdy wybuchnie wojna
Społeczeństwo
Sondaż: Jak Polacy oceniają pontyfikat papieża Franciszka?
Społeczeństwo
Państwo w państwie. Miliony za śmieci na koszt mieszkańców gminy.
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Społeczeństwo
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”