USA: Aresztowano ponad 40 osób powiązanych z sycylijską mafią

Amerykańskie Federalne Biuro Śledcze (FBI) aresztowało w czwartek ponad czterdziestu członków powiązanych z Sycylią grup przestępczych.

Aktualizacja: 05.08.2016 06:22 Publikacja: 05.08.2016 06:17

USA: Aresztowano ponad 40 osób powiązanych z sycylijską mafią

Foto: 123RF

FBI poinformowało na swoim koncie Twitterowym, że aresztowani pochodzą z czterech mafijnych klanów: Genovese, Gambino, Luchese i Bonanno. Media dodały potem do tego jeszcze „główną rodzinę filadelfijską”. Operacja została przeprowadzona w kilku stanach, m.in. w Nowym Jorku, New Jersey, Massachusets i na Florydzie. Jak poinformowała prokuratura na nowojorskim Manhattanie, trzem gangsterom udało się uciec.

Aresztowanym postawiono wiele poważnych zarzutów od podpaleń i szantażu po przemyt broni i nielegalny hazard. - Zarzuty brzmią jak ze starej powieści o mafii – mówił jeden z szefów FBI. Nie znaczy to, że organizacje przestępcze nie idą z duchem czasu. Trudnią się też m.in. skanowaniem danych z kart kredytowych.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Przestępczość
Czy masakra w Kaszmirze ma związek z wizytą J.D. Vance'a w Indiach?
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem
Przestępczość
Floryda. Strzelanina na stanowym uniwersytecie. Co najmniej jedna osoba nie żyje
Przestępczość
Rosyjski sąd złagodził wyrok dla amerykańskiego żołnierza Gordona Blacka. O kilka miesięcy
Przestępczość
Atak nożownika w Amsterdamie. Wśród rannych Polak
Przestępczość
Agenci federalni ścigają migrantów. Mniej zasobów na walkę z pedofilią, narkotykami i terroryzmem