Nigeria: Uzbrojeni mężczyźni porwali uczennice

Grupa uzbrojonych mężczyzn porwała sześć uczennic i dwóch pracowników szkoły z internatem w północnej Nigerii - informuje lokalna policja.

Aktualizacja: 04.10.2019 06:24 Publikacja: 04.10.2019 04:25

Szkoła w Kadunie, z której uwolniono setki mężczyzn i chłopców

Szkoła w Kadunie, z której uwolniono setki mężczyzn i chłopców

Foto: AFP

arb

Z informacji policji wynika, że do porwania dziewcząt i pracowników szkoły doszło w czwartek nad ranem. Dziewczęta uczyły się w Engravers College - szkole znajdującej się w pobliżu wioski Kakau Daji w stanie Kaduna.

Na razie nie jest jasne kto stoi za porwaniem uczennic i ich szkolnych opiekunów. Jak podkreśla Reuters za wieloma takimi porwaniami w Nigerii stoi islamistyczne Boko Haram, wciąż aktywne w północnej Nigerii. Jednakże za wieloma porwaniami stoją również inne, zbrojne organizacje, które najczęściej porywają ludzi dla okupu.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Przestępczość
Atak nożownika w Czechach. Zginęli ludzie, 16-latek w rękach policji
Przestępczość
Afgańczyk wjechał w grupę ludzi w Monachium. „Prawdopodobnie zamach”
Przestępczość
Wielka Brytania: Seryjny gwałciciel mężczyzn wróci do Indonezji?
Przestępczość
Szwecja: Nowe fakty ws. strzelaniny w Örebro. Kim był napastnik?
Przestępczość
Bruksela: W pobliżu metra padły strzały. Trwa akcja policji