Parada w Pjongjangu bez rakiet dalekiego zasięgu

W Korei Północnej odbyła się defilada wojskowa z okazji 70. rocznicy powstania państwa. W przeciwieństwie do poprzednich lat nie pokazano międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

Aktualizacja: 09.09.2018 08:53 Publikacja: 09.09.2018 08:24

Foto: AFP

mk

Podczas defilady, na trybunach pojawił się francuski aktor Gerard Depardieu.

W ostatnich miesiącach przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un deklarował starania o denuklearyzację całego Półwyspu Koreańskiego. Zobowiązanie w tej sprawie złożył między innymi podczas historycznego szczytu z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Singapurze 12 czerwca.

Przywódca Korei Północnej spotkał się też dwa razy z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem. Podczas jednego ze szczytów koreańskich w granicznej miejscowości Panmundżom politycy podpisali tzw. Deklarację z Panmundżom, która ma otworzyć drogę do procesu denuklearyzacji Korei Północnej.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
Trump nie wygra z Meksykiem
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Polityka
Konrad Kobielewski: Kanada powinna przyjąć strategię „Canada First”, stając się supermocarstwem energetycznym
Polityka
Ukraina udostępni surowce Stanom Zjednoczonym? Wołodymyr Zełenski odpowiada
Polityka
„Podróżujący LGB” zamiast „podróżujący LGBT”. Zmiany na stronach rządowych USA
Polityka
Biden podpisał kontrakt z agencją talentów. Współpracowali z nią Obama i Clinton