Sondaż: PiS straciłby większość w Sejmie. Konfederacja przed PSL

Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory do Sejmu, ale przewaga nad Koalicją Obywatelską wynosiłaby tylko niecałe 8 punktów procentowych - wynika z sondażu Instytutu Badań Spraw Publicznych dla Wirtualnej Polski.

Aktualizacja: 25.02.2020 09:34 Publikacja: 25.02.2020 07:46

Sondaż: PiS straciłby większość w Sejmie. Konfederacja przed PSL

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

qm

Według badania na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałby 38,43 proc. ankietowanych. Koalicję Obywatelską poparło 30,92 proc. respondentów. Wyniki zostały zaprezentowane po rozdzieleniu na listy osób niezdecydowanych. 

Na trzecim miejscu w sondażu znalazła się Lewica, która mogłaby liczyć na 13,43 proc. poparcia. Do Sejmu swoich przedstawicieli wprowadziłaby także Konfederacja (9,02 proc.) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe (7,89 proc.).

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
Rafał Trzaskowski dostał misję międzynarodową. Znamy jego plany na kampanię
Polityka
„Wołodymyr Zełenski to rozumie, oni nie”. Donald Tusk i Radosław Sikorski krytykują PiS i Konfederację
Polityka
Sondaż: Czy Donald Tusk może poprawić sytuację gospodarczą Polski? Polacy sceptyczni
Polityka
Kaczyński odpowiada na wpisy Tuska. „Woli być liderem antyamerykańskiej rebelii”
Polityka
Radosław Sikorski krytykuje działania Donalda Trumpa. „To błąd”