Robert Biedroń: Przemysław Czarnek to ojciec Rydzyk w garniturze

Lider Wiosny Robert Biedroń podkreślił na antenie TOK FM, że prezydent Andrzej Duda nie powinien powoływać Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki. - On jest chyba najbardziej radykalną twarzą homofobicznej i ksenofobicznej prawicy - podkreślił.

Aktualizacja: 02.10.2020 12:39 Publikacja: 02.10.2020 12:32

Robert Biedroń: Przemysław Czarnek to ojciec Rydzyk w garniturze

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

adm

Po naradzie w siedzibie PiS Zjednoczona Prawica zamknęła rozmowy o kształcie nowego gabinetu. Do rządu dołączyć ma Przemysław Czarnek. Poseł PiS zostanie ministrem edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego.

Zdaniem lidera Wiosny Roberta Biedronia trzeba zrobić wszystko, aby studentami i uczniami w Polsce „nie zajmował się ktoś taki jak pan Czarnek”. - On jest chyba najbardziej radykalną twarzą homofobicznej i ksenofobicznej prawicy. Jest ojcem Rydzykiem, tylko że w garniturze. To, co mówi poseł Czarnek, każdego dnia sączy na ten jad Radio Maryja - stwierdził w TOK FM Biedroń.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Polityka
Polski samozwaniec stworzył własną gwardię. „Gotów poświęcić życie dla prezydenta”
Polityka
Szymon Hołownia o papieżu Franciszku: Kiepski polityk, dobry proboszcz
Polityka
Rafał Trzaskowski nawiązuje do śmierci papieża Franciszka. Mówi, co łączy wiarę z polityką
Polityka
Kampania prezydencka będzie krótsza po śmierci papieża Franciszka
Polityka
Wielkanoc to polityczna pauza. Ale przy stole kampania wyborcza toczy się dalej