Tomasz Urynowicz: Igrzyska w Krakowie? Pokaz pychy polityków i przepalania pieniędzy

Z opowieści o największej interdyscyplinarnej imprezie sportowej w Polsce zostaną tylko przykre wspomnienia - mówił Tomasz Urynowicz, lider stowarzyszenia „1. Kraków”, w rozmowie z Michałem Kolanko.

Publikacja: 27.06.2023 10:51

Urynowicz został zapytany o to, jak ocenia organizację Igrzysk Europejskich 2023, które odbywają się obecnie w Małopolsce.

- Te igrzyska to pokaz przepalania pieniędzy i próżności polityków. W tej imprezie nie ma sportu, ani zaangażowania kibiców - trybuny są puste. Wszyscy zapamiętamy gwizdy, które pojawiły podczas ceremonii otwarcia, w czasie wystąpienia Jacka Sasina. Nie ma też obiecanych turystów. Z opowieści o największej interdyscyplinarnej imprezie sportowej w Polsce zostaną tylko przykre wspomnienia. Nie można też zapomnieć o rozliczeniu olbrzymich środków finansowych, które zostały wydane na tę imprezę - podkreślił samorządowiec.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Polityka
KO ma już plan ofensywy legislacyjnej po zwycięstwie Rafała Trzaskowskiego
Polityka
Dymisja w rządzie Tuska. Odchodzi wiceminister aktywów państwowych
Polityka
Był wiceministrem w rządzie Donalda Tuska, został regentem u monarchistów
Polityka
Za wzrost poparcia dla Konfederacji odpowiada narcyzm grupowy
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Polityka
Donald Tusk „docenia starania prezydenta Andrzeja Dudy”. Krytykuje PiS i Konfederację
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń