Reklama

Putin może zmobilizować kolejne setki tysięcy Rosjan

Zdaniem przedstawicieli amerykańskiego wywiadu prezydent Władimir Putin może ogłosić mobilizację kolejnych setek tysięcy Rosjan - informuje "New York Times".

Publikacja: 21.02.2023 06:56

Putin może zmobilizować kolejne setki tysięcy Rosjan

Foto: AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 363

Urzędnicy wywiadu USA otrzymują sygnały o tym, że Władimir Putin może wkrótce zmobilizować do wojska jeszcze więcej Rosjan, dodając setki tysięcy do 300 tysięcy, które już powołał.

Dziennikarze wskazują, że w swoim wtorkowym wystąpieniu przed Zgromadzeniem Federalnym Putin może ponownie stwierdzić, że ratuje nie tylko Ukrainę przed "nazizmem", ale także Rosję przed wchłonięciem przez NATO.

Czytaj więcej

Rocznicowa presja Kremla na froncie

"New York Times" zwraca uwagę, że dla mieszkańców Europy stwierdzenie to wydaje się Europejczykom bez znaczenia, ale "stało się jednoczącym hasłem w Moskwie".

Reklama
Reklama

Podejrzewa się też, że rosyjski prezydent będzie przedstawiał wojnę na Ukrainie "jako walkę o przywrócenie rosyjskich ziem historycznych".

Polityka
Stany Zjednoczone chcą powrotu do „ustawień fabrycznych” NATO
Materiał Promocyjny
AI to test dojrzałości operacyjnej firm
Polityka
Trump zainaugurował Radę Pokoju. „Prawie wszyscy przyjęli zaproszenie, a pozostali zrobią to wkrótce”
Polityka
Rada Pokoju Donalda Trumpa budzi opór Europy. Jeden kraj zaskakuje
Polityka
Jak Władimir Putin odcina Rosję od światowego internetu
Materiał Promocyjny
ROP na zakręcie. Bez kompromisu się nie uda
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama