- Sądzę, że jest taka możliwość - przyznał Kwon Young-se pytany o to, czy Korea Północna może, z okazji Dnia Zwycięstwa - rocznicy podpisania rozejmu kończącego wojnę koreańską (1950-1953), przeprowadzić próbę atomową.
W środę Korea Północna będzie świętować 69. rocznicę podpisania zawieszenia broni, które zakończyło wojnę na Półwyspie Koreańskim. Wojna nie zakończyła się podpisaniem porozumienia pokojowego co sprawia, że formalnie Korea Północna i Korea Południowa nadal pozostają w stanie wojny i nie utrzymują relacji dyplomatycznych (to samo dotyczy Korei Północnej i USA).
Czytaj więcej
Korea Północna może wysłać pracowników do dwóch kontrolowanych przez Rosję terytoriów na wschodzie Ukrainy - zapowiedział ambasador Rosji w Pjongjangu Aleksander Matsegora.
Kwon Young-se w rozmowie z południowokoreańskim radiem zauważył też, że Korea Północna w najbliższych dniach zorganizuje konferencję weteranów wojennych.
Obchody Dnia Zwycięstwa mogą być dla Kim Dzong Una, przywódcy Korei Północnej, okazją do nowych deklaracji dotyczących polityki zagranicznej Pjongjangu. Północnokoreański dyktator nie pokazywał się publicznie przez ostatnie dwa tygodnie.