Poseł PiS: PZN pokazał Niemcom co znaczy "rule of law"

"Niemcy z Turnieju Czterech Skoczni myśleli że z polskimi skoczkami będzie jak z Tuskiem" - pisze na swoim profilu na Twitterze poseł PiS, Arkadiusz Mularczyk.

Aktualizacja: 29.12.2020 10:24 Publikacja: 29.12.2020 10:14

Poseł PiS: PZN pokazał Niemcom co znaczy "rule of law"

Foto: Fotorzepa/ Piotr Guzik

arb

Mularczyk komentuje w ten sposób zmianę decyzji ws. występu polskich skoczków narciarskich w zawodach Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie.

W poniedziałek, po wykryciu zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u jednego z reprezentantów Polski, Klemensa Murańki, zapadła decyzja, że polscy skoczkowie - zgodnie z przepisami sanitarnymi w Niemczech - będą musieli poddać się kwarantannie i nie będą mogli wziąć udział w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni.

We wtorek jednak decyzję zmieniono po przeprowadzeniu dwa razy testów na COVID-19 u polskich skoczków, które dały wyniki wyłącznie negatywne.

Mularczyk, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej, odnosząc się do zmiany decyzji ws. polskich skoczków stwierdził, że "Niemcy (...) myśleli, że z polskimi skoczkami będzie jak z Tuskiem".

"Mówimy muss machen (niem. musisz zrobić), Tusk rzuca wszystko i melduje - gemacht (niem. zrobione). Tymczasem PZN pokazał Niemcom co znaczy rule of law (praworządność - red.)" - napisał poseł PiS. 

Polityka
Wiadomo, kto stoi za pożarem na Marywilskiej 44. „Dopadniemy wszystkich”
Polityka
Kaczyński: Nawrocki bywa krytyczny wobec PiS, ale kierunek ma ten sam
Polityka
Najnowszy sondaż. Nie ma powodów do radości u obu faworytów
Polityka
Sondaż: Czy spotkanie z Trumpem może pomóc Nawrockiemu wygrać wybory?
Polityka
Poseł PiS pojawił się w szkole „z interwencją ws. godła”. Burmistrz jest oburzony
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem