Reklama

Prezydent Andrzej Duda odwołuje marsz. Żałoba narodowa w dniu pogrzebu

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie w Polsce obowiązywała żałoba narodowa.
Andrzej Duda

Andrzej Duda

Foto: Fotorzepa/Marian Zubrzycki

Andrzej Duda zwołał konferencję prasową po spotkaniu z przedstawicielami partii politycznych. Konferencja rozpoczęła się od minuty ciszy. 

- Prezydent Adamowicz odszedł od nas w tragicznych okolicznościach. Bardzo przeżywam tę sytuację. Łączę się w modlitwie z bliskimi Pawła Adamowicza – powiedział później prezydent.

- Muszę powiedzieć, że osobiście bardzo przeżywam tę sytuację. Paweł Adamowicz był człowiekiem, który w ciągu ostatnich 30 lat działał w polityce. Był prezydentem jednego z największych i najważniejszych miast w Polsce, trzeba o nim mówić w perspektywie ogólnokrajowej - dodał Duda.

Czytaj także:

Ostatnie słowa Pawła Adamowicza: Gdańsk dzieli się dobrem

Reklama
Reklama

Warszawa uczci Adamowicza. Ogłoszono trzydniową żałobę

Schetyna: Wstrzymajmy się od działań politycznych

Prezydent zapowiedział, że nie odbędzie się marsz przeciw nienawiści, który miał odbyć się w Gdańsku. Powiedział, że tego typu wydarzenia mogą spontanicznie organizować obywatele.

- Ogłoszę żałobę narodową w dzień wybrany przez rodzinę jako dzień pogrzebu Pawła Adamowicza - zapowiedział Duda.

- Proszę o szacunek i pamięć wielkiego człowieka i wielkiego polityka i wielkiego obywatela Gdańska. Myślę, że wszyscy, którzy znali Gdańsk, są mu wdzięczni za to co zrobił. Wszyscy oddajemy hołd pamięci pana prezydenta - powiedział prezydent.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Polityka
Sondaż: Polacy nadal najbardziej ufają Karolowi Nawrockiemu. Ale jeden polityk go goni
Polityka
Weteran kampanii wyborczych Kaczyńskiego w rozmowie z „Rzeczpospolitą”: PiS musi przestać być „pipi prawicą”
Polityka
„Nie możemy być frajerami”. Exposé Radosława Sikorskiego w Sejmie
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama