Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 13.03.2015 17:10 Publikacja: 13.03.2015 00:44
Foto: AFP
Pracujący dla Międzynarodowej Federacji Lekkoatletycznej (IAAF) statystycy wyliczyli, że wynik 6,01 m w skoku o tyczce jest ekwiwalentem 9,71 s w biegu na 100 m. Za podstawę do porównania przyjęli rekordy świata w obu konkurencjach. Gdyby iść dalej tą drogą, można by zestawić ze sobą Jamajczyka Usaina Bolta, najszybszego człowieka na świecie, i Francuza Renaud Lavilleniego, najwyżej skaczącego. Bolt przebiegł poniżej 9,71 s trzykrotnie, oprócz niego tę granicę przekroczyli również dwukrotnie Tyson Gay i raz Yohan Blake. W tyczce sprawa wygląda nieco inaczej. Francuz już 12 razy skoczył powyżej 6,01 m. Mniej niż przed laty Bubka, ale goni go z wielką wytrwałością.
Czy Lavillenie zasługuje na miano najlepszego obecnie lekkoatlety globu? W ubiegłym roku otrzymał to przyznawane przez IAAF wyróżnienie, zwyciężył w kilku innych plebiscytach i rankingach. – Poprawić wynik Siergieja Bubki to jak biec szybciej niż Usain Bolt, mieć lepsze statystyki niż Michael Jordan. On zdetronizował legendę – komentował rekord świata Lavillenie były francuski tyczkarz Jean Galfione.
„Przyszłość” Naomi Alderman jest dobrze napisana, lecz słabo pomyślana. Tym samym wkracza w obszar naiwności. Bo...
W „Pilo and the Holobook” gracze wcielają się w kosmicznego lisa odkrywcę.
Jesteśmy zbudowani z tego samego „materiału”, a jednak starzejemy się inaczej.
Oglądam raczej starsze filmy. Ostatnio puściłam córkom film „Good bye, Lenin!” i zrobił na mnie większe wrażenie...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
W nowym dziele twórcy „Peaky Blinders” bohaterowie, nawet ci szlachetni, noszą w sobie mrok. Jedni nauczyli się...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas