Tomasz Terlikowski: Zamiast koncentrować się na polityce warto sięgnąć po głębsze teksty

Nie samą polityką żyje człowiek. Czasem warto sięgnąć także po teksty, które wprowadzają nas w głąb naszego życia duchowego. Takie jak nowa adhortacja apostolska Franciszka poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus.

Publikacja: 20.10.2023 17:00

Tomasz Terlikowski

Tomasz Terlikowski

Foto: Fotorzepa, Rafał Guz

Małej Tereski ogromnej większości katolików nie trzeba polecać. To z pewnością jedna z najpopularniejszych świętych w Kościele. Jej napisane prostym językiem teksty wprowadzają w samą istotę wiary, a religijność przywraca nadzieję wielu. Zapewne właśnie dlatego papież zdecydował się – w adhortacji „C’est la confiance” („To jest ufność”) – przypomnieć jej przesłanie, i to nie w 150. rocznicę jej urodzin, która przypadała w styczniu tego roku, ale w dniu liturgicznego wspomnienia św. Teresy od Jezusa, zwanej Wielką, która była nauczycielką życia i duchowości Małej Tereski.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Plus Minus
AI nie zastąpi nauczycieli
Plus Minus
„Złotko”: Ludzie, których chciałabym zabić: wszyscy
Plus Minus
„Mistykę trzeba robić”: Nie dzieliła ich przepaść wieku
Plus Minus
„Civilization VII”: Podbijanie sąsiadów po raz siódmy
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Plus Minus
„Z przyczyn naturalnych”: Przedłużyć życie