Omikron. Incydent czy game changer

Sprawę Covid-19 zakończyć miało przestrzeganie zasad izolacji, wprowadzenie paszportów zdrowotnych, a przede wszystkim powszechny dostęp do szczepień. Nie zakończyło. Po dwóch latach pandemii wciąż nie wiemy, ile jeszcze szczytów zachorowań przed nami ani jakie niespodzianki czekają nas ze strony koronawirusa.

Aktualizacja: 07.01.2022 15:17 Publikacja: 07.01.2022 10:00

Nikaraguanka przyczepia kartkę z napisem „omikron” do kukły, która następnie zostanie zgodnie z trad

Nikaraguanka przyczepia kartkę z napisem „omikron” do kukły, która zostanie spalona na pożegnanie starego roku (Managua, 27 grudnia 2021 r.)

Nikaraguanka przyczepia kartkę z napisem „omikron” do kukły, która następnie zostanie zgodnie z tradycją spalona na pożegnanie starego roku (Managua, 27 grudnia 2021 r.). Gdybyż pokonanie pandemii było takie łatwe…

Foto: AFP, OSWALDO RIVAS

Czy szczepionki ochronią nas przed nowymi wariantami? Ile dawek będziemy musieli jeszcze przyjąć? Czy trzeba będzie szczepić się co roku, a może nawet częściej? Kiedy dostępne będą sprawdzone leki przeciw SARS-CoV-2? Ile nowych odmian tego wirusa jeszcze się pojawi? Będą bardziej czy mniej zakaźne, bardziej czy mniej groźne dla pacjentów? Czy konieczność noszenia maseczek i wszelkie ograniczenia tak dotkliwie wpływające na nasze codzienne życie wreszcie znikną?

Pozostało jeszcze 97% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce