Aktualizacja: 12.11.2018 06:04 Publikacja: 09.11.2018 00:01
Foto: EP/ Genevieve ENGEL
Niepodległość tak naprawdę została ogłoszona ?7 października 1918 roku. 11 listopada nastąpiło jedynie przekazanie władzy socjaliście Józefowi Piłsudskiemu. Ten dzień powinna więc świętować wyłącznie lewica. Nie rozumiem, jak np. narodowcy mogą świętować 11 listopada. Przecież tego dnia władza została przekazana największemu wrogowi Romana Dmowskiego. To mnie zdumiewa.
Polska obecnie nie jest niepodległa. Niepodległa była PRL, bo ustawy powstawały nie w Moskwie, tylko w Warszawie – w gmachu KC. A dziś? Powstają w Brukseli. Jesteśmy tylko częścią państwa o nazwie Unia Europejska – naszą stolicą jest Bruksela. Z powodu podpisania przez Lecha Kaczyńskiego traktatu lizbońskiego III RP utraciła suwerenność.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
„Ojciec” Agaty Dudy-Gracz to przypowieść o artyście zafiksowanym na swoim dziele. Co jeszcze jest gotów zrobić dla sztuki oprócz zdeptania własnej rodziny?
To, czego jesteśmy świadkami, to zupełnie nowy ustrój naprzemiennej „tyranii wyborczej”, w którym zmieniają się u władzy dwa nienawidzące się autorytaryzmy. Ze staroświeckiej demokracji została tylko atrapa głosowania.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
John Cabot i jego załoga przycumowali do brzegu 24 czerwca 1497 roku jako pierwsi Europejczycy, którzy postawili stopę w Ameryce Północnej od czasów Normanów.
Po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA radykalnie zmalała przewaga Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością - wynika z najnowszego sondażu partyjnego, przeprowadzonego przez CBOS.
Polacy coraz mocniej się boją rozlania wojny na nasz kraj, śledzą informacje o eskalacji konfliktu w Ukrainie, a najbardziej angażującym tematem w serwisach społecznościowych jest nowa doktryna nuklearna Rosji. Czy Sławomir Mentzen, który próbuje zagospodarować te tematy w wyborach prezydenckich, ma szansę zostać tzw. kandydatem protestu?
Przyszły prezydent mógłby odebrać ordery ludziom, którzy nigdy nie powinni ich dostać, którzy wielokrotnie atakowali i obrażali Polskę i Polaków - oświadczył poseł Sławomir Mentzen, kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich w 2025 r.
- Z naszej perspektywy jako Konfederacji i Radosław Sikorski, i Rafał Trzaskowski reprezentują zły program - powiedział wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, odnosząc się w rozmowie z WP do polityków biorących udział w prawyborach KO. Lider Konfederacji mówił m.in, że Sikorski to zwolennik eurofederalizmu, który jako szef MSZ nie załatwił sprawy ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej.
Po wygranej Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA zmniejszyła się przewaga Koalicji Obywatelskiej nad Prawem i Sprawiedliwością - wynika z najnowszego sondażu partyjnego, przeprowadzonego przez United Surveys dla Wirtualnej Polski.
Choć zarówno Koalicja Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość zanotowały wzrost poparcia w ciągu ostatniego miesiąca, doszło do zmiany na czele sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.
Radosław Sikorski ma wszelkie kompetencje, by być prezydentem Rzeczypospolitej. Jego problemem jest jednak to, że pozbawiony jest zaplecza partyjnego zdecydowanego, by wystawić go w wyborach.
W czasie rozmowy z dziennikarzami Szymon Hołownia, marszałek Sejmu i - od 13 listopada - kandydat na prezydenta w nadchodzących wyborach, odpowiedział na propozycję, jaką przedstawił mu za pośrednictwem serwisu X Sławomir Mentzen.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas