Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 16.08.2015 20:48 Publikacja: 14.08.2015 01:53
Diego Costa, napastnik Chelsea. Reprezentant Hiszpanii, urodzony w Brazylii. Roman Abramowicz wyłożył na niego 40 milionów euro
Foto: AFP
Thiago Silva. Szejkowie z Kataru sprowadzili go do Paris Saint-Germain. Zapłacili za brazylijskiego obrońcę 42 miliony euro
Foto: AFP
James Rodriguez. Król strzelców ostatniego mundialu. Real Madryt kupił Kolumbijczyka za około 80 milionów euro
Foto: AFP
Radamel Falcao. Kolumbijczyk z Chelsea. W Manchesterze United goli nie strzelał, ale zarabiał najwięcej w Premier League 420 tysięcy euro tygodniowo
Foto: AFP
Cristiano Ronaldo. Najbardziej medialny piłkarz świata. Ostatnio Mendesowi w prezencie ślubnym kupił wyspę w Grecji
Foto: AFP
Angel Di Maria. Argentyńczyk z Paris Saint-Germain. Wszystkie jego transfery kosztowały 179 milionów euro – to rekord świata
Foto: AFP
Jose Mourinho. trener Chelsea Londyn, przedtem Porto, Interu Mediolan i Realu Madryt. Według „Forbesa” Portugalczyk zarabia 15,3 mln euro rocznie
Foto: AFP
Jorge Mendes, Portugalczyk, najpotężniejszy i najbogatszy menedżer na piłkarskim rynku
Foto: Wikipedia
Najdroższym piłkarzem w historii jest Gareth Bale, który dwa lata temu za 100 milionów euro przeszedł z Tottenhamu do Realu Madryt. To mniej więcej równowartość 110 milionów dolarów. Gdyby Real płacił Anglikom banknotami o nominale jednego dolara, plik pieniędzy ważyłby 110 ton (jeden dolar waży mniej więcej gram), a ustawione jeden na drugim sięgałyby wyżej niż Mount Everest – 11 kilometrów w górę. Piłkarze już dawno temu stali się więcej warci niż odpowiednik ich wagi w złocie. Sztabka czystego złota (12,4 kg) kosztuje około 13 tysięcy dolarów. Walijczyk waży 74 kilogramy, czyli w złocie byłby wart nieco ponad 2 miliony dolarów.
Gdy wokół hulają polityczne emocje związane z pierwszą rocznicą powołania rządu, z głośników w supermarketach sączą się już bożonarodzeniowe przeboje, a my w popłochu robimy ostatnie zakupy, warto pozwolić sobie na moment adwentowego zatrzymania. A nie ma lepszej drogi, by to zrobić, niż dobra lektura.
„Ilustrownik. Przewodnik po sztuce malarskiej” Grażyny Bastek jest publikacją unikatową. Daje wiedzę i poczucie, że warto ją zgłębiać.
Dzięki „The Great Circle” słynny archeolog dostał nowe życie.
W debiucie reżyserskim Malcolma Washingtona, syna aktora Denzela, stare pianino jest jak kapsuła czasu.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Jeszcze zima się dobrze nie zaczęła, a w Szczecinie już druga „Odwilż”.
Na łamach Rzeczpospolitej 6 listopada nawoływałem, aby kompetencje nadzoru sztucznej inteligencji (SI) oddać Prezesowi Urzędu Ochrony Danych Osobowych (PUODO). 20 listopada ukazał się tekst polemiczny, autorstwa mecenasa Przemysława Sotowskiego, w którym Pan Mecenas powołuje kilkanaście tez na granicy dezinformacji, bez uzasadnienia, oprócz „oczywistej oczywistości”. Tak jakby autor był bardziej politykiem niż prawnikiem. Niech mottem mojej repliki będzie to, co 12 sierpnia 1986 roku powiedział Ronald Reagan “Dziewięć najbardziej przerażających słów w języku angielskim to „Jestem z rządu i jestem tu, aby pomóc”
W eliminacjach mistrzostw świata w 2026 roku Polska czeka jeszcze na jednego rywala. Będzie nim Hiszpania i Holandia. Obie reprezentacje bardzo chciałyby się znaleźć w grupie z Biało-Czerwonymi. Musiałyby jednak przegrać w ćwierćfinale Ligi Narodów.
W dniu 4 grudnia 2024 r. na łamach dziennika "Rzeczpospolita" ukazała się publikacja „Sankcja kredytu darmowego – czy narracja parakancelarii jest zasadna?” autorstwa mecenasa Wojciecha Wandzela, przedstawiająca tezy i argumenty mające przemawiać za możliwością skredytowania kosztów kredytu i pobierania od tego odsetek, które w ocenie autora publikacji są pewnym wyjściem naprzeciw konsumentom, którzy chcą pozyskać kredyt.
Jakub Kiwior wskoczył ostatnio do wyjściowej jedenastki Arsenalu i zbiera pochwały, ale czy to wystarczy, by utrzymał miejsce w podstawowym składzie?
Angielska Premier League wraca do Canal+, który podpisał umowę na pokazywanie tamtejszych rozgrywek w sezonach 2025/26, 2026/27 i 2027/28.
Przegrany meczu Hiszpania - Holandia oraz Finlandia, Litwa i Malta będą rywalami reprezentacji Polki w przyszłorocznych kwalifikacjach mistrzostw świata. Nasza drużyna znów w dniu losowania okazuje się najsilniejsza.
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Mundial w 2026 r. po raz pierwszy odbędzie się z udziałem 48 reprezentacji. O szansach na awans tej polskiej przesądzi piątkowe losowanie el. MŚ w Zurychu. Jacy są ewentualni rywale reprezentacji Polski? Czemu zasady losowania eliminacji mundialu są tak skomplikowane?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas