Dr Grzesiowski: W szpitalach brakuje leków przeciw COVID-19

Dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. walki z COVID-19 poinformował, że w wielu szpitalach zaczyna brakować leków przeciw COVID-19. Preparatów nie można zamówić w rządowej agencji rezerw.

Publikacja: 15.12.2021 20:19

dr Paweł Grzesiowski

dr Paweł Grzesiowski

Foto: rp.pl

"Z wielu szpitali w kraju dostajemy ten sam sygnał - brak leków przeciw Covid-19. W rządowej agencji rezerw nie można zamówić leku przeciwwirusowego (remdesiwir) ani leku ratującego pacjentów przed wstrząsem cytokinowym (tocilizumab). Same łóżka nie leczą" - napisał na Twitterze dr Paweł Grzesiowski.

W środę w Polsce stwierdzono 24 266 nowych przypadków koronawirusa SARS-CoV-2 - przekazało dzisiaj Ministerstwo Zdrowia informując, że z powodu COVID-19 zmarły 173 osoby, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 496.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Ochrona zdrowia
„Nie wprowadzamy limitów”. NFZ tłumaczy zmiany w rozliczeniach z przychodniami
Ochrona zdrowia
Dyrektor szpitala: „Zobowiązania NFZ wobec naszego szpitala to 11 mln zł”
Ochrona zdrowia
W Unii Europejskiej brakuje 1,2 mln pracowników ochrony zdrowia
Ochrona zdrowia
Konkurs na nowo, szpitale czekają
Ochrona zdrowia
Reforma szpitali. Nie będzie przymusowego zamykania porodówek