WHO: Maseczki tylko w przestrzeni publicznej

Używanie maseczek zaleca się tylko w przestrzeniach publicznych, gdzie występuje duże ryzyko zakażenia koronawirusem - takie są nowe wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia. WHO stwierdza też, że maseczka ochronna powinna się składać z "co najmniej trzech różnych warstw" - informuje Onet.

Publikacja: 06.06.2020 20:31

Foto: AFP

amk

Szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus przedstawił dziś najnowsze zalecenia w kwestii noszenia maseczek. Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje zakładanie ich tylko w miejscach dużych skupisk ludzkich, takich jak sklepy czy miejski transport.

Maseczki, zasłaniające nos i usta, przez cały czas powinni nosić chorzy na COVID-19, osoby opiekujące się chorymi w domach lub w szpitalach oraz osoby pracujące w służbie zdrowia w miejscu pracy, niezależnie, czy wykryto tam koronawirusa - pisze Onet.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Leki i terapie
Unia zbroi się w leki krytyczne. "Dostęp do leków warunkuje poczucie bezpieczeństwa"