Rosja: Zakażeń najwięcej od 11 maja. Seniorzy nie pojadą za darmo

W Rosji w ciągu doby wykryto 11615 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - najwięcej od 11 maja. W Moskwie, gdzie wykryto 4082 zakażenia, władze odbierają seniorom prawo do darmowej jazdy środkami transportu publicznego w okresie od 9 do 28 października.

Aktualizacja: 06.10.2020 14:24 Publikacja: 06.10.2020 13:56

Rosja: Zakażeń najwięcej od 11 maja. Seniorzy nie pojadą za darmo

Foto: AFP

arb

Siergiej Sobianin, mer Moskwy poinformował, że "każdego dnia sytuacja związana z (epidemią) koronawirusa staje się coraz trudniejsza i bardziej dramatyczna". Tylko we wtorek z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 do szpitali w Moskwie trafiło ponad 1000 osób.

Sobianin poinformował, że władze Moskwy nie tylko odbiorą osobom w wieku 65 lat i osobom cierpiącym na przewlekłe choroby prawo do podróżowania za darmo środkami transportu publicznego, ale również pozbawią w czasie dwutygodniowych ferii (od piątku 9 października) prawa do ulgowych przejazdów uczniów i studentów.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Leki i terapie
Unia zbroi się w leki krytyczne. "Dostęp do leków warunkuje poczucie bezpieczeństwa"