Koronawirus w USA: Rekordowa liczba zgonów. Kolejna bariera przekroczona

W USA w ciągu ostatniej doby wykryto 3 157 zgonów chorych na COVID-19 - najwięcej od początku epidemii.

Aktualizacja: 03.12.2020 08:52 Publikacja: 03.12.2020 08:43

Koronawirus w USA: Rekordowa liczba zgonów. Kolejna bariera przekroczona

Foto: AFP

arb

Dotychczas dobą z największą liczbą zgonów chorych na COVID-19 był 15 kwietnia, gdy w całych Stanach Zjednoczonych zmarło 2 603 chorych na COVID-19.

W żadnym innym kraju nie zmarło w ciągu jednej doby ponad 3 tysiące zakażonych koronawirusem.

Trzecią dobą z największą liczbą zgonów w USA od początku epidemii był 1 grudnia - wówczas informowano o śmierci 2 597 zakażonych w USA.

Rekordowy poziom osiągnęła też liczba chorych na COVID-19 w amerykańskich szpitalach, która 2 grudnia pierwszy raz przekroczyła 100 tysięcy.

W USA od początku epidemii wykryto 13 924 956 zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. W Stanach Zjednoczonych zmarło 273 835 chorych na COVID-19.

Zarówno pod względem liczby zakażeń koronawirusem, jak i pod względem liczby zgonów USA zajmują pierwsze miejsce na świecie.

Leki i terapie
Liczba aptek w Polsce spada. Sprawie przyjrzy się NIK
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Leki i terapie
Jakie skutki uboczne powoduje Ozempic?
Leki i terapie
Onkolog: Chorzy na raka mogą już żyć latami
Leki i terapie
Katarzyna Kacperczyk: Pacjent to nie tylko leki i terapie
Leki i terapie
Mamy olbrzymi problem dziury w budżecie NFZ. Tymczasem system prywatny gwarantuje pacjentom coraz lepszą dostępność