Pierwszy przypadek COVID w Republice Palau

W położonej na Pacyfiku Republice Palau wykryto pierwsze zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformowały w poniedziałek władze. Władze podkreślają, że zakażenie nie stwarza ryzyka transmisji koronawirusa.

Aktualizacja: 01.06.2021 06:24 Publikacja: 01.06.2021 04:41

Pierwszy przypadek COVID w Republice Palau

Foto: Peter R. Binter (=Binter); The original uploader was Binter at German Wikipedia.(Original text: Peter Binter), Public domain, via Wikimedia Commons

"Potwierdzony przypadek jest związany z podróżą" - podkreśla resort zdrowia republiki w komunikacie. Ministerstwo dodaje, że do zakażenia doszło poza Palau, a dalsze badania zakażonego wykazały, iż przeszedł on już COVID-19 w związku z czym przypadek ten nie jest zakaźny.

Resort zdrowia Palau informuje, że zakażenie wykryto u osoby, która przybyła do Palau w maju. Przed przybyciem na wyspę test na zakażenie koronawirusem dał u niej wynik negatywny, podobnie jak dwa testy przeprowadzone w czasie dwutygodniowej kwarantanny.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Leki i terapie
Pfizer rezygnuje z leku na odchudzanie. Miał poważne skutki uboczne
Leki i terapie
Konsekwencje braku leków mogą być gorsze niż inwazja rosyjska
Leki i terapie
Produkcja leków krytycznych w Europie jest nierentowna. „W Chinach była dotowana”
Leki i terapie
Trzeba zapewnić stabilność dostaw leków w kryzysie
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Leki i terapie
Unia zbroi się w leki krytyczne. "Dostęp do leków warunkuje poczucie bezpieczeństwa"